rus takvimi

Anasayfa › Bebek Sağlığı ›

Bebeklerde Alerji Belirtileri

Bazı bebeklerin bağışıklık sistemleri fazla çalışarak zararsız şeylere de tepki verebilirler. Bebeğinizin bağışıklık sistemi, savaşması için bebeğinizin vücuduna bazı kimyasallar maddeler salgılamaktadır.

Savaşacak herhangi bir bakteri veya virüs olmadığı için bu kimyasallar bebeğin vücudunda rahatsızlıklara sebep olurlar.

Bebeklerin alerjik reaksiyonların oluşması belirli bir zaman alır, yaklaşık 1 ay sonra bebeğiniz alerjik tepki göstermeye başlar.

Bu tepkiler genlikle hapşırma, tıkanıklık, burun akması, kaşınma, gözlerin sulanması, kuru öksürme, cilt tahrişi ve bağırsak problemleri olarak gözükebilir.

Tıbbi yardım gerektiren durumlar genellikle hırıltılı soluma; ağız bölgesinde veya dilde şişmelerdir.

Bebeğinizin alerjik tepki vermesi için alerjik madde ile temasa geçmesi, soluması, yemesi veya dokunması gerekmektedir.

Bebeklerde en çok görülen alerji türleri yün elbiselere, kuş tüyüne, deterjana ve kimyasal sabunlaradır. Bunların dışında ilaç, hayvan ve böceklere karşı da alerji görülmektedir.

Bebeğinizin alerjisinin kesin olarak hangisine karşı olduğunu bulmak gerçekten zordur. Bazı bebekler alerjik reaksiyonlar yaşamazken, diğerlerinin neden alerjik tepki verdiği hala kesin olarak bilinmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Sinir Sistemleri başlıklı makalemizde bebek sinir sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: