rus takvimi

Anasayfa › Doğum Hamilelik ›

Doğum Sırasında Çok Korku Olur mu?

Doğum korkusu ilk hamile kalan ve hamilelik evresinin sonuna doğru yaklaştıkça bayanlardan meydana gelen bir korkudur.

Hamilelik korkusunun çeşitli nedenleri vardır. Fakat bazı anne adaylarının hamilelik konusunda daha soğukkanlı davranmaları hem bebeğin sağlık durumlarını daha iyi tutmasına hem de kendi psikolojik sağlığına olumlu yönde katkı sağlayarak başarılı bir hamilelik dönemi geçirilebilir.

Özellikle yeni hamile kalan bayanlarda doğum korkusu önündeki birkaç ay içerisinde başlayacak doğum sancılarından kaynaklanmaktadır.

Doğum korkusu pek olmasa da hamilelik evresinde yaşayacağı en büyük sıkıntının hamilelik sancısı olduğunu düşünmesi doğum korkusu yönündeki olumsuz etkileri oldukça arttırmaktadır.

Doğum korkusu yaşamak yerine doktorunuzdan hamilelik ile ilgili detaylı ve tüm bilgileri alarak hamilelik evresinin nasıl süreceğini, nasıl sürmesi gerektiği yönündeki görüşlerini alarak doğum korkusunu yenmeniz mümkündür.

Hamileliğinizde yaşayacağınız doğum korkusu günlük yaşantınızı da olumsuz etkileyerek eşinizle problemlere yol açabilir ve daha yeni hamile kalmışken problemlerinizin artmasına neden olabilirsiniz.

Doğum korkusu sebebiyle sinirli ve agresif olmanızın evliliğinize gölge düşürebileceğinden dolayı kendinizi daha serinkanlı tutarak yaşayacağınız sancıların ve bebek doğarken ki ağrıları unutmanızda doğum korkusu yaşamamanız açısından oldukça önemlidir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: