user
Hamilelikte vajinal akıntı ve vücut bakımı

Sıradaki içerik:

Hamilelikte vajinal akıntı ve vücut bakımı

e
sv

Ejakülasyon nedir – Ejakülasyon gecikmesi ve bozukluğu

277 okunma — 26 Temmuz 2013 12:54
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ejakülasyon
Boşalma anlamına gelen ejakülasyon,penisin vajinaya girdikten sonra kontrol dışı  yani karşı cinsi orgazma ulaştıramadan boşalma durumunun gerçekleşmesidir.

Tıp dilinde Prematüre Ejaculation yani erken boşalma adını verdiğimiz ve herkesin hayatında en az bikaç kez yaşamış olduğu bu süreç cinsel birleşme esnasında gerginlik ve stresten dolayı kişi ejakülasyonu kontrol altına alamaması durumunda  yaşanır. Bu süreç bir müddet böyle yaşanır ve kişi ejakülasyonu kontrol etmeyi öğrenir.

Ejekülasyonun gerçekleşme aşaması spermiumun depoladığı ve üreme kanallarının peristaltizm denilen ritmik kasılma ve gevşeme hareketlerinde bulunmasıyla son bulur. Bu hareketlerin oluşması için sinirsel hareketlere ve uyarılara gerek vardır.

Hareket ve uyarılma sonucunda spermium vaginaya yakın bir dökülmüş olur ve süreç tamamlanmış olur. Bu sürecin daha keyifli ve agrısız yaşanması için uyarılma esnasında vucudun salgıladı ve koitusu kolaylaştıran “lubrikasyon” olayı gerçekleşir.

Üreme kanalının prostattan sonraki kısmında bulunan Crowper ve Littre bezleri denilen salgı bezleri bulunmaktadır.

Cinsel uyarılma esnasında bu bezlerden kaygan ve suya benzer bir madde salgılanır bu mukus yapı penisten dışarı çıkarak vaginayı kayganlaştırarak daha kolay bir ilişki sunar. Aynı sıvı kadın cinsel organından da salgılanır.

Ejakülasyon gecikmesine bazen, ejakülatuar yetmezlik adı da verilir.

Sözcük anlamı : Bazı kadınlardaki aşağılık duygularının, ortak yönleri erkeklerle yarışma olan birkaç değişik aktiviteyle bilinçdışı ifade bulduğunu varsayan bir Adler kavramıdır: Spor, entellektüel, politik veya bir sürü değişik aktivite söz konusu olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.