user
Elastik kızlık zarı nedir nasıl anlaşılır bozulur dikilir mi

Sıradaki içerik:

Elastik kızlık zarı nedir nasıl anlaşılır bozulur dikilir mi

e
sv

Evde yapılan gebelik testi kaç günde ve nasıl yapılır

246 okunma — 12 Mayıs 2014 09:27
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bayanlar, anne olmak için çok sabırsızlanırlar. Adet dönemi geçtiğinde ise hemen gebelik testi alıp evde kontrol etmek isterler. Belki de gebe kaldığını kendisi yalnız iken öğrenmek ister.

Evinizde yapacağınız idrar testini, adetinizin gecikmesinden 1-2 gün sonra yaparsanız testiniz negatif yani gebelik olmadığı şeklinde çıkabilir. O zaman bir hafta geçtikten sonra yeniden denenmelidir.

Predictor denilen gebelik testi herhangi bir zamanda kullanabileceğiniz gibi kolay ve de güvenli bir testtir. Bir bayan gebe kaldıysa vücudu hCG denilen bir hormon üretir ve de bu hormon ilerledikçe, arttıkça idrar da bulanmaktadır. Predictor da bu hormonla gebeliğin var olup olmadığını ortaya çıkarmaktadır.

Pozitif veren testler vardır, bunlar sadece testin kalitesiz olmasına bağlıdır. Hassasiyeti çok düşük olan eski tipte kullanılan testler kullanılmaktadır. Bu tipteki testler erken zamanda kullanıldığında negatif sonucu çıkartırken 10 gün sonra pozitif çıkarabilmektedir. Yapılan testlerin hCG hormonunu ayırabilmesi gerekir ve bu testlerin hepside gebelik hormonunu ayırabilen özellikle olmayabilir. Yanlış gösterebilen bir sebepte, kullanılan penislin ilaçları ya da bazı enfeksiyonlardır.

Eğer ki bayan kendisini gebe kaldığına inanıyor ve predictor de bu negatif çıkarsa o zaman kan testi yaptırıp, kesin sonuca varabilir.

Gebelik testini yaptığınızda sonucuna bakmak için 4-5 dakika beklemelisiniz. Testi önceden okursanız yanlış gösterme olasılığı olabilir. Hcg hormonun testte salgılanışı için vakit gereklidir. Bu yüzden beklemelisiniz.

İdrar testinde ; *Tek çizgi çıkmışsa eğer negatif *Çift çizgi çıkmışsa eğer pozitif *Eğer 2.çizgi silik görünüyorsa o zaman şüpheli olarak görülmektedir. Test pozitif çıktığında mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız. Bu bebeğin ve annenin sağlığı için çok önemlidir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • Züleyha 9 yıl önce
 • Merhaba 4 aylık evliyim 28 temmuzda adet oldum 3 gün oldum bittim ogustosun 28 oldu hasta olmadım bugunle beraber 5 gün olucak. Ara ara belim agriyor ve gogsumun uçları dokununca aciyo yani adet sancısı gibi acaba hamilemiyim cvp yazarsanız sevinirim…