user
Kürtaj nasıl yapılır ve kürtajın riskleri Canlı video izle

Sıradaki içerik:

Kürtaj nasıl yapılır ve kürtajın riskleri Canlı video izle

e
sv

Hamile kalabilmek için hangi günlerde ilişkiye girilmeli

671 okunma — 05 Eylül 2014 11:30
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

HANGİ GÜNLERDE HAMİLE KALMA OLASILIĞI DAHA FAZLA?

Günümüzde planlı hamilelik özellikle iş hayatında yükselme çabasında ki çiftler için çok büyük önem taşımakta. Günümüzde her alanda olduğu gibi bebek yapmak konusu da plan yapmayı gerektiriyor.

Karar verir vermez böyle bir olay hemen gerçekleşmiyor tabii ki. Bazı çiftler aylarca bebek yapmaya çalışsada, tıbbi destek alsa da planları gerçekleşmeyebiliyor. Bunun en büyük nedeni yumurtlama zamanının es geçilmesi.

Hamile kalabilmek için hangi günlerde ilişkiye girilmeli sorusuna cevap bu makalemizde. Bununla beraber hamileliği engelleyen diğer hatalar yapılıyor. Bu ikisi birleşince de çift bir türlü bebek sahibi olamıyor.

1- Doğru zamanda, vakit kaybetmeden nasıl gebe kalınır?

2- Hamile kalabilmek için hangi günlerde çiftler ilişkiye girmeli?

Uzman araştırmalara göre ailesinde doğurganlık problemi bulmayan bir kadının hamile kalma şansı her adet döneminde %25 civarlarında. Bebek yapmak isteyen çiftin yaşı, adet döneminin zamanı ve ilişkilerin sıklığı bebek sahibi olmayı etkileyen önemli faktörlerden.

 

BEBEK SAHİBİ OLMAK İÇİN İDEAL MİSİNİZ?

Gene bir uzman araştırması gösteriyor ki çocuk sahibi olmak isteyen yetişkin çiftlerin yaklaşık %15’lik kısmı kısırlık problemi yaşıyor. Aksama olmadan yaşanan cinsel yaşamı ilerleyen çiftlerin %56’sı 3. ayda, %72’si altıncı ayda, %85’i ise birinci yılın sonlarına yaklaşılırken hamile kalabiliyor.

Hamile kalabilmek için gereken minimum süre çiftin yaşları ilerledikçe artıyor. Yaş ilerledikçe kadının doğurganlığı azalıyor. Bunun nedeni ise kadının yaşı ilerledikçe yumurtalarının kaliteleri bozuluyor, erken gebelik kaybı olasılığı artıyor. Bir kadın üreme süresi boyunca yaklaşık 500 kez yumurtluyor ve yaşı ilerledikçe kaliteli yumurtlama da azalıyor.

 

HAMİLE KALABİLMEK İÇİN HANGİ GÜNLER İLİŞKİYE GİRİLMELİ?

Kadınların en verimli doğurgan oldukları dönem adetin başladığı birinci gün olarak kabul edilir. Her 28 günde bir adet dönemi geçiren bir kadında yumurtlama 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor. İşte o dönem aralığı kadının en fazla doğurgan olduğu dönem aralığıdır. Ancak bu durum kadından kadına değişmektedir. Kimi kadından daha önce ya da daha sonra yumurtlayabiliyor. Bazı kadınlar ise hiç yumurtlamıyor.

Yumurtlama problemi olan bir kadın bu problemlere rağman adet görebilmektedirler. Ve yumurtlama güçleri aydan aya değişim göstermektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • Sibel Murat 10 yıl önce
 • 4.5 aylık evliyiz. Bunun son 3 ayı korunmayarak yani bilerek cinsel ilişkimize devam ediyoruz. Yani açıkçası bebek istiyoruz. yaşım 31. eşimin yaşı 35. Fakat internet den araştırmalarıma göre doğru pozisyonda olsak da maalesef hamile kalamadım. Biliyorum daha çok erken aylar ama yine de çok endişeliyim. Strese çok giriyorum. Hep acaba bebeğimiz olur mu düşüncesiyle birşeyler yaşamaya başladım. Ne yapmam gerekiyor.