rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik ›

Hamile Kalabilmek İçin Kolay Yöntemler

Psikolojik olarak kendini anne olmaya hazır hisseden bir kadın öncelikle hamile kalmadan en az 3-4 ay önce korunmayı bırakmalıdır. Sonrasında hekim kontrolünden geçerek yumurtlama döneminin belirlenmesi gereklidir.

Düzenli regl gören kişilerde yumurtlama regl başlangıcının ilk gününden hesaplanarak 13 ile 14. gününe denk gelmektedir. Hesaplanan tarih Hekim kontrolünde belirlendiğinde daha net ve sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Birçok anne adayı, hamile kalmak için nelere dikkat edilmeli sorusunun, cevap arayışı içine girmiş durumdadır. Bu sorunun cevabı ise çok basit hekim kontrollerinden geçerek, tedaviye gereksinim duymadan doğru zamanı bilip hamilelik olasılığını arttırabilmektir.

Doğru zaman ise hekim tarafından belirlenmiş olan yumurtlama döneminde, çiftler bir gün ara ile cinsel ilişkiye girmeleri durumunda hamile kalma oranı yükselmiş olacaktır. Her gün ilişkiye girildiğinde erkeğin sperm kalitesi düşerek bebek olma olasılığını azaltmaktadır.

Hamile Kalmak İçin Yapılması Gereken Teknikler

Bununla birlikte cinsel ilişki esnasında, hamile kalmak için en uygun pozisyon şekli, kadının diz, dirsek pozisyonunda (kadın ve erkeğin yana ve birbirlerine dönük) olduğu durumdur. İlişki bitiminde erkek kendini hemen geri çekmeden 1-2 dakika kadar bekleyerek spermlerin vajina içerisine iyice yerleşmesini sağlamalıdır.

Kadın ise ilişki bitiminde hemen ayağa kalmadan 20-25 dakika kadar sırt üstü yatarak bel kısmını bir yastık yardımı ile yükseltip uzanmalıdır. İlişkiye sabah girildiğinde erkeğin vücudu dinlenmiş olduğundan sperm kalitesi yüksek olup hamilelik oranını da arttırmaktadır.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler, cinsel ilişkiyi bir görev olarak değil normal şekilde cinsel yaşantılarına devam ettiği sürece hamilelik elde etme oranını yükseltmiş olacaklardır.

Sağlıklı çiftlerin 6 ile 12 ay arasında değişiklik gösteren sürede bebek sahibi olmaları mümkündür. Eğer istenildiği halde bebek sahibi olunamıyor ise mutlaka hekimlerine danışarak uygun görülen kontrollerden geçmelidirler.

Bir önceki yazımız olan Erken Doğum Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde erken doğum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: