rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik Planlama ›

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak İçin Yapılması Gerekenler

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için bazı şeylerden uzak durmalı ve daha sağlıklı bir hayat düzeni kurmak gerekir. Annenin hayatı ne kadar dengeli ve ne kadar düzenli olursa hamile kalma şansı o kadar artmış olur. Geceleri erken saatlerde yatmaya alışıp, sabahta erken saatlerde kalkmayla düzenli bir hayata ilk adımı atmış oluruz.

Yemek öğünlerini düzene sokarak ve dengeli beslenerek düzenli hayat çizgimizi kalınlaştırmamız mümkündür. Aşırı ağır ve yağlı yiyecekler yerine bir diyetteymişçesine sağlıklı ve hafif yiyecekler ve öğünlerin zamanları kesin çizgilerle belirlenerek dengeli bir beslenme sağlanmış olur. Bu hem hormonların düzeni hem de diğer vücut fonksiyonlarının normal işlemesi açısından yararlı olacak ve hamilelik şansını arttıracaktır.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken faktör alkol ve sigaradır. Alkol ve sigara gibi zararlı maddeleri kullanan anneler kullanmayanlara göre daha zor hamile kalırlar. Eğer hamilelik şansınızın artmasını istiyorsanız sigara ve alkolden kesinlikle uzak durmalısınız.

Bazı kronik hastalıklarda hamileliği etkileyebilir. Bunun için eğer bilinen bir kronik hastalık varsa tedavisi için bir doktorla görüşülmelidir. Ve kullanılan ilaçlarında çok dikkatli seçilmesi gerekir. Bazı ilaçlar hamilelik açısından olumsuz etkiler bırakabilmektedirler. Bunun için ilaçları kullanmadan önce prospektüslerinin dikkatlice okunmasında fayda vardır.

Reklam Alanı

Bir önceki yazımız olan Türk Kahvesinin Faydaları başlıklı makalemizde türk kahvesi, türk kahvesinin faydaları ve turkish coffee hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: