rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Bakım - Güzellik ›

Hamilelikte Kolayca Sigarayı Bırakma Yöntemi

Çoğu anne adayı müptelası olduğu şeyi, çocuğunun sağlığı için dahi olsa bırakmak istemiyor ve hatta bırakmakta zorlanıyor. Bugün, sizlere hamilelik döneminde, beş adımda, nasıl sigaradan kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Planlı ve Programlı Bir Süreç

Planlı ve programlı bir sürecin pek çok yararı var. Özellikle günümüzde sigarayı bırakmak isteyen çoğu insan, iş ve ofis durumlarından ve buralarda sigara içememenin zorluğundan ötürü bırakıyorlar. Ancak, hamilelik dönemindeki anne adaylarının; çalışma derdi olmadığından, çoğu zaman sigarayı bırakmaya yönelemedikleri bahanesi, uygun görülüyor. Bu durumda planlı ve programlı bir süreç başlatmanın, önemi oldukça büyük. Anne adayı, kendini programına uydurarak, sigara kullanımını oldukça azaltabilir.

Çevrenizdekilerden Destek Alın

Çevredeki insanlardan, anne, baba yahut eş; kim olursa olsun, destek almanız sizin bu yolda güçlenmenizi sağlayacak en büyük etmendir. Arkadaş toplantıları, bu yoldaki desteklerinizden biri olabilir ayrıca. Onlara, sigarayı bırakmak istediğinizi söylediğinizde, her biri zaten bu duruma oldukça sevinecek ve sizlere destek vereceklerdir.

Doktorunuzdan Tavsiyeler Edinin

Doktorunuzdan bu yolda tavsiyeler edinmek, oldukça iyi adımlardan bir tanesidir. Bu durum, doktorunuzun otoriter yapısından kaynaklı olarak; sizleri bu yolda güçlendiren en önemli durumlardandır ve oldukça önem arz eder. Arkadaşlarınız ve hatta eşinizin dahi etki edemediği durumlarda, doktorunuzun konuşması sizin için işe yarar bir durum olabilir.

Sigarayı Neden Bırakmalıyım?

Bu soru, yazımızın en önemli adımı aslında. Sigarayı neden bırakmak istediğinizi bulmanız ve kendinize bunu olabildiğince sık hatırlatmanız, özellikle zorlandığınız dönemlerde, oldukça işe yarar bir yoldur ve bu uğurda güçlenmenizi sağlayacak en önemli etki durumlarındandır. Bu sebeple, sigarayı bırakma aşamasında; neden bırakacağınızı yahut bıraktığınızı, kendinize sık sık hatırlatın.

Psikolojik Terapi Günlerine Katılın

Özellikle son dönemlerde oldukça yaygınlaşan grup tedavi yöntemleri, hamilelik döneminde sigarayı bırakmanız açısından oldukça işe yarar bir yöntem olabilmektedir. Bu adımda, grup terapilerine katılmanız ve bu terapilerde; sadece kendinize değil, insanlara da bir şeyleri açıklamanız; sigarayı bırakmanızı başarabilmenizin en büyük adımlarından biri olabilir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: