rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Hastalıklar - Sorunlar ›

Hamilelikte Riskler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik sürecinde bazı anne adayları risk taşır ve doğuma kadar bu risk altında olanlara doktor kontrolü, yatak istirahat, yeme ve içme de dikkat etmeleri gerekir. Hangi anne adayı hamileliği risk altındadır sorusuna sağlık uzmanları bize şu listeye vermiştir.

Anne adayı daha önce düşük yapmışsa ve ya daha önce ki çoğunda düşük belirtileri yaşamışsa, yaş faktörü 18 yaşından küçük 35 yaşından büyükse bu iki grupta hamilelik sürecinde kendilerine dikkat etmeleri gerekir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kalıtsal bir rahatsızlık varsa ve rahatsızlığı bebeği ve anne adayının hayatını tehlikeye koyma ihtimali varsa, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp ve damar hasatlıkları gibi hastalığı olan anne adayı doktur kontrolün de olmalı ve kendine çok dikkat etmeli.

Aşırı zayıf olan anne adayları ve kiloları fazla olan anne adayları bu iki grupta risk altındadır dikkatli olmaları gerekir.

Sigara, alkol ve ya başka bir bağımlılığı varsa annenin bunları biran önce bırakması gerekir ve kendi ve bebeği için kendine dikkat etmesi gerekir.

İlaç kullanımı doktor tavsiyesinde olmalıdır.

Çalışan anne adayları sürekli ayakta olmak zorunda olunan iş yerleri veya stresli ortamda çalışan anne adayları da büyük risk altındadır.

Hamilelik sürecinde oluşan kanamalar riskli bir doğum olabilir dikkat edin.

Hamilelikte suyun erken gelmesi sorun teşkil edebilir doktor kontrollerinizi aksatmayın.

Bebeğin anne karnında gelişimin yavaş olması riskli bir gebelik ihtimali olabilir.

Annenin hamilelik döneminde çok üzüldüğü bir olay yaşaması ve bu olay uzun süre etkisinde kalması yeterince iyi beslenmemesi, uyku problemleri yaşaması bu olaydan dolayı annenin ve bebeğin bu olaydan etkilenmesi.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: