rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Hastalıklar - Sorunlar ›

Hamilelikte Tansiyon Düşmesi

Hamilelikte tansiyon genellikle baş dönmesine neden olur. Özellikle hamileliğin ilk aylarında düşük tansiyon görülebilir.

Bu geçici bir durumdur. Ancak sonraki aylarda hala düşük tansiyon sıkıntısı yaşıyorsanız özellikle kan dolaşımınızda bir problem olabilir.

Tansiyonun en büyük etkileri baş dönmesi ve göz kararmasıdır. Bu da anne adayında düşmeye neden olabilir. Özellikle karın üstü düşen hamilelerin bebeklerinde sorunlar oluşur.

Hamilelikte tansiyonun gereğinden fazla yükselmesi ise gebelik zehirlenmesi denen duruma yol açabilir. İdrar tahlili şarttır.

Eğer idrarda albümin artışı görülüyorsa bebek veya siz havale geçirme durumuna gelebilirsiniz.

Çoğu zaman bu durum bir süre hastanede yatmanıza sebep olur.

Ancak tedavisi mümkündür ve bebeğe çoğunlukla zarar gelmez.

Özellikle baş dönmesi yaşayan kadınlar sık sık tansiyon ölçümü yaptırmalıdır.

Hamilelikte tansiyon farklılıkları normal durumlardır. Ancak gün içinde sürekli inip çıkan tansiyon çocuğa da zarar verecektir.

Tansiyon ayrıca baş ağrısı ve göz bozukluğuna neden olur.

Tansiyonunuz yükselince çocuk da huysuzlanır ve olduğu yerde dönmeye çalışır. Bu oldukça fazla rahatsız edici bir durumdur.

Tabi ki özellikle hamilelik dönemlerinde sağlığınızı riske atamazsınız bu sebeple eğer rahatsızlık duyduğunuz bir durum olursa her ihtimale karşı doktorunuzla görüşmeniz daha uygun olacaktır.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: