rus takvimi

Anasayfa › Kısırlık - Tüp Bebek ›

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Tüp bebek tedavisinin bilinmeyen yönlerini Dünyaca ünlü uzman Prof. Dr. Bülent Tıraş’ a sorduk. Ünlü doktor tedavi hakkında ilginç ayrıntılar veriyor.


Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuç elde etmek çiftlerin bu tedaviyi seçmelerine neden olan rahatsızlık derecelerine; erkeklerdeki sperm kalitesi veya kadındaki yumurtalık seviyesi gibi durumlarla doğrudan ilişkilidir. Bununla beraber tüp bebek tedavisinde pozitif sonuç alma da etkili bir diğer önemli faktör ise tedavinin uygulandığı tüp bebek merkezi ve işlemi yapan uzman kişilerin sahip olduğu tecrübedir.

Bu durum oldukça önemli bir yer teşkil eder, tüp bebek merkezi ne kadar iyi ise başarılı sonuç elde etme olasılığı da o kadar yükselmektedir. Aynı zamanda doktorun sahip olduğu tecrübe, kullandığı teknik ve işine vermiş olduğu özende olumlu sonuç almada oldukça etkilidir. Genel olarak tüp bebek uygulamasındaki başarı incelendiğinde bu oranın %30 ile %45 arasında değiştiği
görülmektedir.

Tüp Bebek Merkezi seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin en çok başvurduğu yöntemlerden olantüp bebek yöntem genel olarak tüp bebek merkezleri tarafından yapılmaktadır. Bu merkezlerin sayısının her gün biraz daha artıyor olması kişileri seçim yaparken bir takım çelişkilere sokmaktadır. Peki, kaliteli birtüp bebek merkezi nasıl anlaşılır?

Kişiler genellikle başarılı olma durumunu gebe kalma oranındaki yükseklikle bağdaştırsa da bu bilgi çoğu kez yanıltıcı olabilmektedir. Çoğu tüp bebek merkezi hastalarını seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurur ve buna göre tedaviyi uygulamaya başlamaktadır. Gebeliğe elverişli kişilerin seçimi elbette başarı oranını yükseltecektir.

Ancak burada önemli olan hasta ayırt etmeden sağlanan başarıdır. Gebelik olup olmaması her ne kadar tüp bebek yönteminde büyük önem arz etse de, oluşan gebeliğin güvenli ve sağlıklı bir biçimde sürdürülebilmesi çok daha önemlidir. Bu yüzden tüp bebek merkezi seçilirken iyice araştırma yapılmalı hastaların rahatsızlarına göre sağlıklı bir gebelik geçirip geçirmeme olasılıkları incelenmelidir.

Tüp Bebek Yönteminde doktorun ve uygulanan tekniklerin etkisi nedir?

Tüp bebek tedavisinde olumlu bir sonuç elde etmek ve sağlıklı bir gebelik süreci geçirmek için tüp bebek merkezi seçimi kadar doktorun kalitesi, çalışanların işlerine göstermiş olduğu özen ve hassasiyet ile tedavi sürecinde kullanılan teknikler oldukça önemli bir yere sahiptir.

Özellikle doktorun tecrübesi, yumurta çoğaltma beraberinde yumurta toplanması ve tekrar kadın rahmine konulması aşamalarında etkisini göstermektedir. Bununla beraber tüp bebek merkezinde kullanılan tekniklerin modern olması ve çalışanların işlerine verdiği önemde başarı yüzdesiyle doğrudan ilişkilidir.

Çiftler tüp bebek uygulamasına başlamadan önce uzman doktor ve çalışanların tecrübesi hakkında da bilgiye sahip olması gerekmektedir.

 


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: