AnasayfaHamilelik

Düşük Hapı Düşük iğnesi Bebeği Nasıl Düşürür

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Düşük hapı kullanımında özellikle yaş sınırı oldukça önemli bir faktördür.

35 yaşından büyük veya 18 yaşından küçük hamile bayanlarda düşük hapı doktorlar tarafından önerilmez ve izin verilmez kişi kendi başına bu hapları kullanmamalı ve doktor kontrolü olmadan bu ilaçları alıp kullanmamalıdır.

Özellikle düşük tam olarak düşük hapı ile birlikte gerçekleşmezse ve vajinada parça kalırsa bu ciddi vajinal enfeksiyonlara neden olabilmektedir.

Bu enfeksiyonlarda özellikle kadın sağlığı bakımından da ciddi riskler barındırmaktadır. Düşük hapı hamilelik esnasında vücutta progesteron hormonunun yükselmesi ile birlikte hamilelik sağlıklı bir biçimde ilerlerken düşük hapı kullanımı ile birlikte bu progesteron hormonu düşüş sağlar ve düşükler meydana gelir. Dolayısı ile hamilelik te 7. haftadan büyük hamilelere uygulanamaz.

Düşük hapı ve kürtaj hapı olarak bilinen bu hap günde 3kez kişinin kullanması gereken bir durum olup 15 gün içinde düşüğün gerçekleşmesini sağlar gerçekleşmediği durumda doktorunuzla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Özellikle düşük hapı ile birlikte tam olarak bir düşük yaşanması sağlanmalıdır. Parça kalıntıları ciddi risklere yol açmasından dolayı sağlık sorunları yaratmaktadır. Birçok yan etkisi bulunan düşük hapı veya kürtaj hapı karın ağrısı mide bulantısı kramplar şeklinde gözükmektedir.

Düşük hapı veya kürtaj hapı kullanmadan önce uzman doktor yardımı almalı ve muayene olarak kullanıp kullanamayacağınız araştırıldıktan sonra bu hapı kullanmanız gerekmektedir.

Konunun devamı olarak
3 4 5 7 9 10 gündür – bu ay adet olmadım hamilemiyim
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Yorum Yaz


38 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. pırıl diyor ki:

    13 haftalık hamileyim gittiğim kadın doğum doktoru kürtajın mümkün olmadığını söyledi.Yarovdal isimli bir ilaçtan bahsetti şimdi tek çarem bu ilacı bulmak.Allah aşkına yalvarıyorum yardımcı olun nedir bu ilacın fiyatı daha fazla zaman kaybetmeden kurtulmalıyım bu durumdan.Zorla evlendirildim küçük yaşta eşimden 24 yaş küçüğüm dayanacak gücüm kalmadı hergün dayak yemekten bıktım yalvarıyorum.

  2. peri diyor ki:

    Hanımlar düşük hapının ismi yarovdal türkiyede çok yerde aradım ama bulamadım mecburen avrupadan getirttim. ciddi bir sağlık probleminiz yok ise yardımcı oluyorlar.

  3. İsim yazınız diyor ki:

    36haftalik ham iletim bebeğin kilosu 3000 bu suyu falan hesaplanincavnormal kilosu mu onlar sonraki düşüyor

Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat