rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 38. Haftası

İşte asıl kasılmalar şunlardır: sakin olun henüz doğum değil

Artık her an doğum olabilir: uyarı işaretlerine dikkat edin!

Ağırlığınız yüzünden kendinizi rahatsız hisedebilirsiniz. Bu aşamada aynı zamanda, yorgunluk, mide yanması, bağırsak sorunları ve kabızlık da hissetmeniz mümkündür.

Şimdi düzenli olmayan ve kısa süren kasılmalar yaşaya bilirsiniz, ama bunlar asıl doğum kasılmalarından farklıdırlar.

Eğer analjezikler ile(Analjezik veya daha basit bir ifadeyle ağrı kesici, ağrı dindirmek ve analjeziye (acı yitimine) yol açmak için kullanılan her türlü ilaca verilen isim )bel bölgesinden kasıklara kadar yayılmış ağrıları hafifletmek mümkün değilse, muhtemelen doğum başlamış demektir. Bazı kadınlarda bu kasılmalar başlamadan önce su geliyor: bu durumda doğuşun 24 saat içinde başlayacağı muhtemeldir.

Eğer su geliyorsa, suyun zamanını ve ayrıca rengini ve miktarını not olarak alın. Bu durumda çocuğun risklere maruz kalabileceği için hemen doğum haneye hemen gitmeniz gerekiyor: bu su amniyotik sıvıysa eğer çocuk rahimde korumasız kalır ve bu zaman, vajinanızdaki mikroplar ile temas edebilir.

Çocuğun gelişimi:  bu hafta bebeğinizin tırnakları parmaklarının sonuna kadar uzamıştır. 38. haftada bebeğinizin kafa ve karın çevresi eşittir. Bu haftalarda bebeğin kilo alması dışında pek bir değişiklik olmaz;

Bebeğin boyutu: 46.2 cm, 2.6 kg

Ne yapmanız gerekiyor: Eşiniz arkadaşlarınızla dışarı çıkın, bir film izlemeye gidin ya da kuaföre gidin. Bunları etmeniz için bu dönem sizin için son şans olabilir.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 38. Haftası Video;

3d

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

3 Yorum YapıldıYorum Yap

 1. cengiz diyor ki:

  benim eşim 32 inci haftada rus ve çin takvimine göre erkek olması gerekiyor ama kız olacak.

  bir de daha hiç bir hazırlık yapmadık ilk çocuğumuz olacağından ne yapacağımızı da tam bilmiyoruz işimiz Allaha kalmış neyse hayırlısı olsun umarız herşeyi düşünebiliriz. şimdiden evimize gelecek olan bu yeni ev sahibesini merakla ve heyecanla bekliyoruz. Umarız vatana millete hayırlı bir evlat olur.

 2. hande diyor ki:

  bende 38 ci haftadayim ve cok heyacanliyim

 3. yaren diyor ki:

  ben 38 haftalık gebeyim cuma günü nasipse sezeryanla doğum yapıcam çok heyecanlıyım allah beni ve tümanne adaylarının yar ve yardımcısı olsun herkese hayırlı doğumlar

 4. Noventa diyor ki:

  Çok önemli bir haftadır 🙂

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: