rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik Hamilelik ve Cinsellik Planlama ›

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Evlilik hemen hemen bütün kızların hayalidir. Buna rağmen evlilik önemli bir kavramdır.

Evleneceğiniz kişiyle birbirinizi seviyor olmanız ve birbirinize karşı saygılı olmanız uzun ve mutlu bir evlilik için gereklidir. Tabi bu mutlu evliliği de minik bir bebekle mucizelendirmek herkesin hayalinde vardır.

Peki, hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Aslında hamilelik erkekten gelen sperm hücresinin kadından gelen yumurta hücresi ile döllendiği andan itibaren başlar. Hamilelik belirtileri ise kişiden kişiye değişebilir. Bazıları ilk haftadan itibaren hissedebilirken bazılarında bu süre 3 aya kadar çıkabilir. Belirtilerden en önemlisi hiç şüphesiz ki adet kesilmesidir. Bu belirti hamileliğin ilk adımlarından olabilir.

Bir başka belirti ise mide bulantılarıdır. Özellikle sabahları daha şiddetli olan bulantılar günün ilerleyen saatlerinde hafifleyebilir. Bunlardan başka hamilelik belirtileri ne zaman başlar ve nelerdir?

Erken hamilelik belirtilerinden bir diğeri ise sürekli tuvalete çıkma isteğinin artışıdır. Bu istek hamilelik boyunca da sürebiliyor. Hamilelik belirtileri ne zaman başlar derken ince bir ayrıntıyı vermeyi unuttuk. Belirti göğüslerdeki hassasiyettir ve göze çarpan belirtiler arasında yer alır.

Şişmiş hassas ve ağrıyan göğüsler en önemli nedenlerden biridir. Bu belirtiyi banyo yaparken hissedebileceğiniz gibi yatarken de hissedebilirsiniz. Çoğu kadının hamilelik başladığı zamandan itibaren aşermeye başlar ve hiç yemediği kadar yemekler yediği görülmüştür. Eğer bu belirtileri gösteriyorsanız en kısa zamanda doktorunuza danışmalısınız. Ya da bir gebelik testi yardımıyla hamile olup olmadığınızı öğrenmelisiniz.

Hamilelikte alacağınız kiloyu hesaplamak için tıklayınız..

Bebeğinizin boyunu bilosunu öğrenmek için tıklayınız..

Yumurtlama gününüzü  öğrenmek için tıklayınız..

Rus takvimi hesaplaması için tıklayınız..

Çin takvimi hesaplaması için tıklayınız..

Hamilelik belirtileri için tıklayınız..

hamilelik-belirtileri-nelerdir[1]

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

47 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. özlem diyor ki:

    Bugün 19 gündür ay halim geçiyo kan tahlili yapmama ragmen bir sonuc alamadim hamile olmadigimi söylediler ama bende halsizlik,baş dönmesi akintimin koyu kahverengi oldugunu görüyom sizce hamilemiyim.

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: