rus takvimi

Anasayfa › Aylık Bebek Gelişimi Bebek ›

Bebeklerin Algılamaları

Çocuklar 2 yaşına girdiklerinde artık anne ve babaları ile tam olarak iletişime geçmeye başlayacaklardır; onlara beyanlar da bulunacak, soru soracak ve sorulan sorulara cevap vermeye başlayacaklardır.

Yakında karşılıklı konuşmanın nasıl gerçekleşeceğini de öğrenmiş olacaklardır, konuşup sonra dinlemeyi sonra tekrar konuşmayı öğreneceklerdir.

Çocuğunuz 2 yaşına vardığı zaman, kurduğu cümlelere yeni öğrendiği kelimeleri ekleyecektir; böylelikle üç ya da dört kelimeden oluşan cümleler kuracaktır.

Bu yaşlarda çocuklar çok önemli bir şeyi daha öğreneceklerdir; yalan söylemeyi. Eğer anne ve baba başka bir iş ile meşgul ise, dikkat çekmek için bir problem ya da sıkıntı varmış gibi davranarak, öpücük ya da kucaklama koparmaya çalışacaklardır.

Yalan söyleme, önceden edindiği tecrübelere dayanmaktadır. Sıkıntıları olduğu her zaman, ebeveynlerinden en az bir tanesi yaptığı işi bırakıp onunla ilgilenmiştir. Böylelikle rahatlatılma olgusu kafasında yer etmiştir ve ne zaman rahatlatılmak istese bir sıkıntı varmış hissi yaratmaya çalışacaktır.

Yeni yapılan araştırmalar 6 aylık bebeklerin bile bu yönteme başvurduklarını göstermiştir. Konuşamasalar da ağlamalarını kontrol etmeyi öğrendikleri için anne ve babalarının dikkatlerini ağlayarak çekmeye çalışacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin İlk Kelimeleri başlıklı makalemizde bebeklerin ilk kelimeleri ve bebeklerin ses tonlaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: