rus takvimi

Anasayfa › Doğum ›

Doğumu Kolaylaştıracak Bitkisel Çözümler

Hamilelik süreci bazı kadınlar için zorlu geçebilir. Fakat daha önemlisi doğum sırasında çekilen ağrılardır. Kimi anne adayları doğum sürecini oldukça zor atlatır.

Artık modern tıbbın gelişmesi ile doğum sürecinin de kolaylaşması söz konusu. Ancak bunun için bitkisel yöntemler de uygulayabilmek de mümkündür.

Bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak annenin doğumdan daha kolay kurtulması sağlanabilir.

Eğer doğumun zor olacağı kesinleşirse yani sancı karın ve vajina bölgesinden çok bek bölgesine vurursa doğumun zorlu geçmesi söz konusu olacaktır.

Böyle bir durumda karşılaşıldığında öncelikle dereotu yağı ve kaz yağı kullanılabilir. Bu yağların sürülmesi ve içilmesi doğum sancılarını olabildiğince hafifletecektir.

Reklam Alanı

Ayrıca bu süreçte sebze tüketimi de önemlidir. Alternatif olarak ayva suyu, keten tohumu suyu ve çemen suyu sürülmesi de doğumun kolaylaşmasını sağlayacaktır.

Kabız yapılmasına sebep olan yiyeceklerden de uzak durulması faydalı olacaktır.

Doğumdan önce 2- 3 su bardağı kadar çemen suyu tüketilmesi, çocuğu basit bir şekilde kaydırıp doğumun kolay olmasını sağlayacaktır.

2 fincan kadar susam yağı içmek de doğumu kolaylaştırıp anneyi rahatlatacak bir yöntemdir.

5 gr. kadar kekik ve 10 gr. kadar çemenin birlikte kaynatılıp anneye içirilmesi de doğumun kolay geçmesini sağlayacaktır.

Bitkisel tedaviler uygulanırken dikkat edilmesi gereken temel birkaç husus vardır. Öncelikle bitkinin zehirleyici etkisi olup olmadığı araştırılmalıdır. Ayrıca hastalık sürecinde mutlaka bir hekime danışılıp onay alınması gerekir.

Tedaviler ara verilemeden uzun süreli olarak devam ettirilmelidir. Bitkiler kaliteli olmalıdır, toplanması, kurutulması ve muhafaza edilmesi konusunda özen gösterilmelidir.

Not: Bu bilgiler diğer sitelerden toplanarak oluşturulmuştur. Herhangi Doktorun tavsiyesi değildir. Unutmayın neyin doğru neyin yanlış olacağınızı siz değil Doktorunuz karar verecektir. Unutmayın siz iki canlısınız.

Bir önceki yazımız olan Epidural (Ağrısız Doğum) Nedir Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ağrısız doğum ve Epidural nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: