user
Oligomenore Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Sıradaki içerik:

Oligomenore Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

e
sv

Emziren Anneler Neler Yapmalı Yapmamalı?

584 okunma — 30 Mayıs 2018 23:37
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anne sütü, sağlıklı bir yaşamın en başından beri bir bebek için önemli bir besin kaynağıdır. Anne sütü, bebeğin fiziksel büyümesi ve gelişimi için ihtiyaç duyduğu tüm gerekli besin maddelerini içerir.

Bebeklerini emzirme döneminde olan kadınlar, taze meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar bakımından zengin, sağlıklı ve dengeli bir diyet izlemelerini sağlamalıdır.

Çalışan anneler için emzirme, bazı ekstra planlama ve işverenin bu günlerde hazırlıkları arttıkça hazırlık yapmakla kesinlikle mümkündür.

Başlangıçta anneleri çalışmak için emzirmenin önemli olanlarından biri, bebeğini emzirmek veya anne sütü emzirmek istedikleri yere karar vermek.

Bu, emziren annenin mahremiyet, rahatlık ve alan gerektirmesi gerektiğinden, alınması gereken önemli bir karardır.

Doğum sonrası çalışmaya devam etme konusunda tereddütü olan ve bebeğini emzirmek zorunda olan kadınlar, özellikle işyerinde bir bebek bakım merkezinin olması veya bebeklerini emziren kadınları işe almak için iş verenin gerekli kolaylığı sağlaması gerekir.

Alternatif olarak kadınlar daha kısa çalışma saatleri şeklinde olabilen ya da sadece haftanın belirli günlerinde çalışabilecek bir yarı zamanlı iş alarak çalışabilirler.

Emziren anneler, anne sütünü emzirirken yüksek seviyede temizlik sağladığından ve anne sütünü ifade etmeyi ve saklamayı planlıyorlarsa, sütü saklamak için temiz ve kapaklı sert plastik veya cam kap kullanmalıdırlar.

Sütü çekmek ve saklamak için bir göğüs pompasının kullanılması, emzirmenin yanı sıra çalışmak isteyen kadınlar için de uygun bir seçenektir.

Kadınlar göğüsten sütü pompalamadan önce, talimatları dikkatlice okumayı ve göğüs pompasından en iyi şekilde yararlanabilmelerini ve hatta temiz kalmasını nasıl sağladıklarını bilmelidirler.

Sabahları erken saatlerde anne sütü temini bol olduğundan çalışan kadınlar sabah erkenden pompalamayı denemelidir.

Göğüs pompaları, çalışan kadınların iş yerinde olduklarında bile bebeklerinin anne sütüne erişebildiğini hissetmelerini sağlayan sütü muhafaza eden kullanışlı bir cihazdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.