user
Bebek Oyuncaklarındaki Seçimler Nelere İşarettir

Sıradaki içerik:

Bebek Oyuncaklarındaki Seçimler Nelere İşarettir

e
sv

Gebelikte beslenmede nelere dikkat edilmelidir

90 okunma — 30 Nisan 2013 20:40
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

http://www.hamilelikte.com

Anne adayları için gebelik dönemi bebeklerini çevredeki her şeyden koruma güdülerinin en üst seviyeye çıktığı dönemdir. Anne adayının bu dönemdeki beslenme şekli bebeğin gelecekteki sağlığını etkilediği birçok uzman tarafından kanıtlanmıştır. Unutulmamalıdır ki hamilelikte beslenme miktarı önemli değildir önemli olan tüm besin gruplarından yeterince faydalanabilmektir.

Dikkat edilmesi gereken basit noktalar

Gebelikte tek tip beslenmeden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Dışarıdan alınacak vitamin ya da demir haplarından ziyade doğada var olan besin depoları kullanılmalıdır. Süt, yumurta, et gibi uzmanların önerdiği hayvansal yiyecekler günde tek öğünü aşmadan tüketilmelidir.

Bu dönemde demir, A, B 1-2, C ve D vitaminleri almak çok önemli olduğu için sebze ve meyve tüketimine de önem verilmelidir. Haftada iki kez tüketeceğiniz balık, 10 bardak su, yeterli miktarda hayvansal gıda ve çeşitli meyvelerle bebeğinizi dünyaya gelmeden korumak siz anne adaylarının elindedir.

Uzak durulması gereken noktalar

Gebelik döneminde yemek öncesi ve ya sonrası içilen çay, kahve veya gazlı içecekler kansızlık yapabileceği için tüketiminin oldukça dikkatli yapılması gerekir. Ayrıca kullanılan alkol ve sigaranın bebeğe ne kadar zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Uzmanlar tarafından hazırlanan gebelikte beslenme ve diyet programlarına uymak bebeğin anne karnında ki gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Anne bu dönemde ne kadar duyarlı olursa çocuğun ilerleyen dönemlerde ki beslenme alışkanlığı ve vücut gelişimi o derece sağlıklı olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.