rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Beslenme ›

Çay nescafe kahve kola hamilelikte gebelikte zararlı mı

Hamilelik sürecinde kullanılması gereken ve kullanılmaması gereken birçok yiyecek ve içecek bulunmaktadır. Hamilelik sürecini daha enerjik ve daha sağlıklı geçirebilmek için alkollü içecekler, kafeinli içecekler gibi zarar verici size ve bebeğe zarar verecek hiçbir içeceği ve besini kullanmamanız gerekmektedir.

Kafein hamilelere zarar verebilir uyarıcı etkisi olmasından dolayı bebekte olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Mümkün olduğunca sadece açık ve limonlu çay içebilir ve bol su tüketebilirsiniz.

Taze sıkılmış meyve suyu süt mutlaka içilmesi gereken içeceklerden olduğu gibi bebeğin aynı zamanda olumlu olarak etkilenmesine ve bebeğin sağlıklı gelişimine yardımcı olan ürünlerdir. Ancak kafeinli ürünlerin bebeğe olumsuz birçok etkisi bulunmaktadır. Beyin gelişimine etki edebilir ve zararlıdır. Tüketilmemesi gerekmektedir.

Hamilelik sırasında özellikle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeli ve sağlıklı bir dönem geçirebilmek ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için kafeinli içeceklerden uzak durmak oldukça faydalı olacaktır.

Kafein hamilelere zarar verir mi evet verir ve uzmanlarda bu konuda hamilelere hiçbir şekilde kafein vermemekte ve kahve çay nescafe gibi alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıklardan hamilelik süresinde vazgeçmeleri veya hiç geçemiyorlarsa sadece günde bir fincan kahve veya yarım fincan kahve şeklinde önerilerde bulunmaktadırlar.

http://www.hamilelikte.com/

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: