user
Gebelikte ne kadar su içmek gerekir

Sıradaki içerik:

Gebelikte ne kadar su içmek gerekir

e
sv

Çay nescafe kahve kola hamilelikte gebelikte zararlı mı

114 okunma — 25 Nisan 2013 11:55
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

http://www.hamilelikte.com/

Hamilelik sürecinde kullanılması gereken ve kullanılmaması gereken birçok yiyecek ve içecek bulunmaktadır. Hamilelik sürecini daha enerjik ve daha sağlıklı geçirebilmek için alkollü içecekler, kafeinli içecekler gibi zarar verici size ve bebeğe zarar verecek hiçbir içeceği ve besini kullanmamanız gerekmektedir.

Kafein hamilelere zarar verebilir uyarıcı etkisi olmasından dolayı bebekte olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Mümkün olduğunca sadece açık ve limonlu çay içebilir ve bol su tüketebilirsiniz.

Taze sıkılmış meyve suyu süt mutlaka içilmesi gereken içeceklerden olduğu gibi bebeğin aynı zamanda olumlu olarak etkilenmesine ve bebeğin sağlıklı gelişimine yardımcı olan ürünlerdir. Ancak kafeinli ürünlerin bebeğe olumsuz birçok etkisi bulunmaktadır. Beyin gelişimine etki edebilir ve zararlıdır. Tüketilmemesi gerekmektedir.

Hamilelik sırasında özellikle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeli ve sağlıklı bir dönem geçirebilmek ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için kafeinli içeceklerden uzak durmak oldukça faydalı olacaktır.

Kafein hamilelere zarar verir mi evet verir ve uzmanlarda bu konuda hamilelere hiçbir şekilde kafein vermemekte ve kahve çay nescafe gibi alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıklardan hamilelik süresinde vazgeçmeleri veya hiç geçemiyorlarsa sadece günde bir fincan kahve veya yarım fincan kahve şeklinde önerilerde bulunmaktadırlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.