user
Gebelikte kabızlık sorunu tedavisi ve öneriler

Sıradaki içerik:

Gebelikte kabızlık sorunu tedavisi ve öneriler

e
sv

Hamilelik Cinsel ilişkiye Engel mi?

492 okunma — 29 Nisan 2013 09:38
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hamilelik özellikle bu zaman sürecinde belli kısıtlamaların yaşanması gereken ve daha yavaş olunması dikkatli olunması gereken bir durumdur. Dolayısı ile çiftler bu konuda oldukça hassas davranmaları gerektiği gibi daha duyarlı ve anlayışlı davranmak durumdalardır.

Özellikle erkekler hamilelik döneminde daha duyarlı eşlerinin yanında onlara destek olarak yanlarında olduklarını hissettirerek eşlerini mutlu edebilirler. Hamilelikte cinsellik önemli bir durumdur. Ancak hamilelikte belli hususlar esas alınarak cinsel ilişki yapılması gerekir.

Özellikle hamilelik döneminde karın üzerine herhangi bişr baskı yapılmamasına dikkat edilmeli ve kadının altta olacağı pozisyonlar hiçbir şekilde denenmemelidir. Bu durumda sıkışan bebek ve su kesesi patlayabilir ve bu durumda da düşüklere neden olabilirsiniz.

Hamilelik cinsel ilişki yapmaya engel değil ancak belli bir aya kadar değil aslında uzmanlar dikkatli ve hassas olunduğu takdirde son aya kadar cinsellik yaşanabileceği kanısında ancak 6. aydan sonra karın iyice büyüyüp kadın kendini çok ağır ve yavaş hissetmesinden dolayı cinsel ilişki konusunda oldukça zorlanabilir ve rahat hareket edemez.

Dolayısı ile cinsellik 6. aya kadar dikkatli ve doğru pozisyonlarda yaşanabilir bunun dışında 6. aydan sonra yaşanmamalı veya yaşanabiliyorsa da özellikle karın bölgesine herhangi bir baskı yapılmaması konusunda oldukça dikkatli olunmalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.