rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 33. Haftası

Şimdi siz doğum iznindesiniz ve kendinizi tamamen kendinize ve doğacak çocuğunuza adamaya bilirsiniz.

Muhtemelen doğum için hazırlık sırasında ebe tarafından tavsiye edilen rahatlama teknikleri kullanarak, olabildiğince dinlenmek için bu zamandan yararlanın. Bu rahatlığı ve lüksü çok yakında arzulayacaksınız, bu yüzden şimdi bu zamandan olabildiğince yararlanın!

Karnınız çok ağırlaşmıştır,  yaklaşık 10 kg almışsınızdır ve şimdi rahat bir pozisyon bulmak daha da zor hale geliyor. Venöz dönüşünü kolaylaştırmak için bacaklarınızı bir yastık üzerinde yüksekte tutun ve bir yanınız üzerinde dinlenmeyi deneyin: bu sizin için en rahat pozisyondur.

Braxton Hicks kasılmaları rahim kaslarının ağrılı kasılmaları değildir. Onlar gebeliğin son birkaç haftası içinde oldukça yaygındır ve doğum tarihi yaklaştıkça daha sık olabilir.

Çocuğun gelişimi: bebeğiniz yağ toplamaya devam ediyor. Bu hafta aynı zamanda bebeğin içerisinde bulunduğu amnion sıvısının en fazla miktara ulaştığı haftadır ve bu haftadan itibaren bu sıvının azalması doğaldır.

Bebeğin boyutu: 41.1 cm, 1.5 kg

Ne yapmanız gerekiyor: çocuk için nesneleri (arabaları, salıncak, yatakları veya beşikleri) yerlerine yerleştirmeye başlayın. Ve araba koltuğu da artık arabaya yerleştirin.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 33. Haftası  Video;

hafta-hafta-hamilelik-5-610x498[1]

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: