AnasayfaHafta Hafta Hamilelik

Hamileliğin (Gebeliğin) 4. Haftası

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Çok büyük ve muhteşem göğüsler!
Siz hamileliğin birinci ayının sonuna geldiniz. Göğsünüzün hacmi çok artmış ve aşırı duyarlı hale gelmiştir, areolalar (kadın göğüslerinin uç kısımları) kararmaya ve genişlenmeye başlar. Ve bazen deri altında mavimsi damarlar görünür.

Bazı kadınlar, özellikle ilk hamileliklerini yaşayan kadınlar birkaç hafta yoğun kaşıntı ve hatta göğüs ağrıları da hissediyorlar.Göğüsleriniz artık daha şiş ve çok daha hassaslar. Göğüslerinizin pembe kısımları koyulaşmaya ve biraz büyümeye başlıyor.

Gergin cildinizin altında mavimsi damarlar görünebilir. Bazı kadınlar, ilk gebelikleri söz konusu olduğunda göğüslerinde karıncalanma da hissedebilirler.

Karnınızın alt bölgesinde gerginlik hissetmeniz mümkündür. Ama telaş yok! Bunun nedeni rahimin genişlemesiyle bağların gerilmesidir. Buna ek olarak yorgunluk hala mevcut olabilir, bulantılarınız artmış olabilir. Ve uykusuzluk sorunları da yaşıyor olabilirsiniz.

Aynı zamanda karın krampları hissetmeniz de mümkündür: merak etmeyin, bu rahim genişlenmesiyle ilgili bir şeydir. Bundan ilave, yorgunluk belirtisi hala da sizi bırakmaya bilir, mide bulantısı daha sık hal ala bilir ve sizin uyku bozuklukları yaşamanız muhtemeldir.

Aynı zamanda hamileliğin 4. Hafta belirtileri arasında: kokulara karşı duyarlılık da vardır. Ama bu belirtiler tüm hamile kadınlara ait değildir, hamileliğin 4. Haftasında bu belirtilerden hiçbirinin olmaması durumu da mümkündür.

Çocuğun gelişimi: Embriyo iki tabaka hücrelerinden oluşur. Plasenta (bebeğin eşi) gelişmeye başlar ve bu, daha ileri haftalarda bebeğin beslenmesinden sorumlu olacaktır.
Bebeğin Boyutu: 1.2 mm (bir haşhaş tohumu boyutu).

Ne yapmanız gerekiyor: Sürekli kendinize hamile olduğunuzu sormanız için yapılacak ve sizi oyalayacak bir şeyler bulun. Bu hafta sonunda yapıla bilen bir doğum testi doğru bir sonuç verebilir.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 4. Haftası video;

Konunun devamı olarak
Hamileliğin (Gebeliğin) 12. Haftası
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat