rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik Hamilelik ve Cinsellik Hamilelikte Hastalıklar - Sorunlar ›

Hamilelikte (gebelikte) kahverengi akıntı neden olur

Genel olarak gebelik öncesinde başlamaktadır. Hamilelikte (gebelikte) akıntı daha belirgin bir şekilde gerçekleşip daha koyu bir şekilde akıntı oluşmaktadır. Genel olarak süt kıvamında olmaktadır. Bir diğer adı lökoredir.

Akıntı kokulu bir şekilde olabilir. Gebelik döneminizde cinsel ilişkinizde partnerinizin eğer size oral bir temasta bulunuyorsa bu akıntı ve koku rahatsız edebilir. Bu yüzden bu bölgeniz temiz ve kuru olmalıdır. Ancak akıntı dert etmeniz gereken bir problem değildir.

Dar giyeceklerden kaçınmak ve üreme bölgenizde tercih edeceğiniz çamaşırlarınızın pamuklu olması bu sorunları minimize etmede yardımcı olacak olgulardır. Bu bölgenizi duş esnasında düzgün bir şekilde suyla temizlemenizde fayda gösterecek durumlardandır. Üreme bölgenizin tahriş olmamasına da dikkat etmelisiniz. Bu yüzden bu bölgenizde sabun ya da parfüm içeren deodorantlar kullanmamanızı önemle belirtmek isteriz.

Hamilelikte akıntının daha çok olduğu bilinmektedir. Ancak akıntınızda bir kuruluk var ise ya da akıntı sırasında kaşınma yanma kızarıklık gibi belirtiler var ise o zaman muhtemeldir ki bir iltihaplanma yaşıyorsunuz.

Bu tip durumlarla karşılaştığınızda sorununuzu gidermek için mutlak bir doktora danışmanız gerekmektedir. Önlem alarak vajinanıza süreceğin krem ve jeller ya da doktorunuz tarafından kullanılması tavsiye edilen fitillerle bu iltihaplanma sürecini sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz.

Yalnız bu süreç kısa sürebilir ve hamilelikte akıntınız olduğu sürece bu iltihaplanma sıkıntısını dönem dönem yaşayabilirsiniz. Bu normal ve rutin karşılaşılan bir durumdur.

Hamilelikte akıntı döneminde vajinanızda mantar oluşmuşsa bunun ile ilgilide tedavi olmanız ve doktorunuza görünmeniz yeterli olacaktır. Bu akıntılar size ya da bebeğinize zarar verecek olgular değildir.

Doğum esnasında bu mantarlar var ise doktor tarafından temizlenecek ve bebeğinize geçmesi engellenecektir. Hamilelikte akıntı ciddi bir sorun değildir. Bu yüzden gebeliğiniz ile ilgili olumsuz sonuçlar doğurmaz.

1333933133_gebelikte-akinti[1]

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: