user
Hamilelikte Kıyafetlerinizi Neye Göre Seçmelisiniz?

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Kıyafetlerinizi Neye Göre Seçmelisiniz?

e
sv

Arveles Nedir Ve Ne İçin Kullanılır ?

562 okunma — 04 Şubat 2019 18:22
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Arveles Nedir Ve Ne İçin Kullanılır ?

Arveles genel olarak hastalarda şiddetli ağrı kesici ilaçlar arasında bulunan ağrı kesici bir ilaçtır. Migren, baş ağrısı ve diş ağrısı için en çok tercih edilen ağrı kesici ilaçtır. Piyasada birçok ağrı kesici ilaçlar bulunuyor bu ilaçların gerek etken maddesi gerekse yan etkileri açısından birbirinden farklıdır, doktorların hastalara en çok tercih ettiği ürün arvelestir. Peki hastaların kullanmış olduğu arveles nedir; antiinflamatuvar ilaçlar olarak adlandırılan ağrı kesici ilaç grubundandır. Piyasada arveles 25 mg tablet olarak bulunur.

İçerisinde deksketoprofen (trometamol olarak) bulunur ve 20 tabletlik ambalajlar halinde satılır. Hastaların eczaneden reçetesiz alındığı gibi doktor tarafında reçete ile de alınabilir. Arveles tedavi edici ilaçlar gurubundan değildir. Örnek vermek gerekirse şiddetli diş ağrısı çeken hastalarda kısa süreli çözüm için kullanılabilir, yalnız diş ağrısını geçirir ama kesinlikle diş tedavisi edilmez ise ağrı yeniden başlayacaktır. Bu kural migren ve baş ağrısı içinde geçerlidir.

Arveles Ne İçin Kullanılır

Kadinvip.com sitesinden derlediğimiz bilgilere göre; Arveles insan vücudunda ağrı kesici veya ağrıya neden olan bütün ağrılarda kullanılır. Arveles kullanan hastalar genel olarak acıyı ve ağrıyı kestiği için bu ilacı tercih etmektedir.

Genel olarak bakıldığında arveles;

Şiddetli baş ve diş ağrılarında,

Migren ataklarında,

Kireçlenme, bel ve boyun ağrılarında,

Kadınlarda ağrılı adet dönemlerinde,

İskelet ve kas sistemi ağrılarında,

Ameliyat sonrası görülen ağrılarda,

İltihaplı eklem ağrılarında kullanılıyor.

Arveles Tabletin Yan Etkileri

Bütün ilaçlarda olduğu gibi hastalarda kullanılan arveles ağrı kesici yan etkileri mevcuttur. İlacın içerisinde bulunan etken maddeler, bazı hastalarda yan etkilere yol açabilir. Ve bu yan etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ayrıca hastalar arvelesi belirtilen dozdan daha fazla alındığı zamanda da yan etki belirtileri gösterebilir.

Arvelesin hastalarda çok nadir görülen bazı yan etkileri;

Kusma veya mide bulantısı

İshal

Karın ağrısı

Hazımsızlık ve sindirim sorunları

Uyuklama, yorgunluk ve sersemlik

Vertigo dönmesi

Şişkinlik, çarpıntı ve kızarma

Titreme ve ateş hissi

Deride döküntüler

Uykuda düzensizlik

Arveles Kullanım şekli

Arveles kullanan hastalar mutlak surette doktorun bildirdiği şekilde ve dozda kullanılmasına dikkat edilmesi gereklidir. Ağrıyı kesmek için asla fazla dozda kullanılmamalıdır. Arvelesin dozu ağrının şiddetine, tipine ve süresine bağlıdır. Genel olarak arveles kullanımı ağız yolu ve bol su ile alınmalıdır. Günlük 2 veya 3 defayı geçmeyecek şekilde her 8 saatte bir tablet alınmalıdır.

Kaynak: KadınVip

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.