rus takvimi

Anasayfa › Aylık Bebek Gelişimi ›

Boş Gebelik ve Belirtileri Nelerdir?

Her çift doğal olarak aileyi genişletmek ve çocuk sahibi olmak ister. Gebeliğin ilk başlangıcından itibaren onları zorlu bir süreç bekliyordur. Heyecanla beklediği o muhteşem gün için sabırsızlıkla hazırlanırlar. Fakat bazı durumlarda işler istediği gibi gitmeyebilir. Hamile olduğunu düşünen kadınların kabusu olan boş gebelik durumu yaşanabilir.


Boş gebelik, bir kadının gebelik döneminde yaşadığı tüm belirtilerin yaşanmasına rağmen, bebeğin oluşmamasıdır. Kadının karnı şişmeye başlar, tüm hamilelik belirtilerini yaşamasına rağmen içi boş bir kesedir. Bazı kadınlar ise hiç bir belirti yaşamayabilir.

Değerleriniz normal hamilelik gibi yükselir bu da sizi yanıltmasın.

İlk haftalarda bu durumu anlayamazsınız fakat ilerleyen haftalarda bebeğin kalp atışlarını almaya başlayınca artık korkmanız için bir sebep kalmamıştır.

Eğer ki, böyle bir durum ile karşılaşırsanız öncelikle doktorunuzla konuşup her şeyden emin olduktan sonra kürtaj olmanız gerekebilir.

Boş Gebelik Nasıl Oluşur?

Döllenme oluşmasına rağmen bebeğin olmama sebebi, spermin ve yumurtanın kalitesinden de kaynaklanmaktadır.

Bu sebepten dolayı boş gebelik oluşur. Hamileliklerin ilk aylarında yaşanan düşük sebeplerinden biri de boş gebeliktir.

Çok yaygın olmayan bir durum olduğu için sizde “acaba boş gebelik mi yaşıyorum” diye düşünmeyip, kendinizi boşuna strese sokmayın. Çünkü hamile bir kadının stresli olmaması, mutlu olması gerekiyor. Yaşadığınız stres bebeğinize yansıyabilir.

Boş Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Boş gebelik belirtilerinden en çok yaygın olanı, vajinal kanama yaşanmasıdır. Kadınlar bu kanamaları normal adet kanamalarıyla karıştırabilir.

Boş gebelik yaşıyorsanız şiddetli ağrılar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü bunun en yaygın olan diğer belirtisi, özellikle karın bölgesi olmak üzere vücudunuzun çeşitli bölgelerinde yaşadığınız ağrılardır.

Hamile olduğunuzu düşünüyor fakat çok sık kramplar yaşıyorsanız doktorunuz ile görüşmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü sebebini bilmediğiniz bu kramlar bazı kötü durumların habercisi olabilir.

Normalde hamilelik belirtileri arasında en çok yaşanan mide bulantısı, boş gebelikte yaşanmaz.

Genellikte gebeliğin ilk 3 ayında kendini belli etmeye başlayan boş gebelikten şüphelendiğiniz vakit hiç vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşmeniz iyi olacaktır.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: