rus takvimi

Anasayfa › Hesaplamalar ›

Çin Takvimi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bilimsel açıdan hiçbir gerçekliği olmayan çin takvimi sadece bebek bekleyen ailelerin eğlence maksadı ile zaman geçirdikleri bir tablodur. Peki, birçok kişinin merak ettiği Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir?


Kullanımı son derece basit olan bu tabloda anne adayının hangi ayda hamile kaldığı ile yaşı karşılaştırılarak bebeğin cinsiyeti tahmin edilmektedir.

Çin Takvimi Kullanımı Nasıl Yapılır?

Çin inanışına göre çıkan cinsiyet sonucunun %90 doğruluk payı vardır. Çin takvim uygulaması, bizim takvimimizden farklı olduğundan ocak ve şubat doğumlular miladi yaşlarına +2 ekleyerek hesaplayıp tablodan bebeğin cinsiyetine bakmalıdır. Sizde hesabınızı yaparak çin takvimi doğrumu kararını kendiniz vermelisiniz.

Mart ayı ve sonrası doğumlular miladi yaşlarına +1 ekleyerek hesaplayıp tabloya bakmalılar. Çin takvimi uygulaması ile cinsiyet öğrenmek için öncelikle Çin takvimine göre yaşınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Sonrasında tabloda üst kısımda aylar, sol kısımda yaşlar olarak belirtilmiş. Orta alan ise bebeğin cinsiyeti olarak gösterilmiştir. Çin’de ortalama 700 yılı aşkın süredir Çin takvimi uygulaması ile beklenilen bebeklerin cinsiyeti öğrenilmektedir.

Günümüzde birçok kişi inanmasa da Çin takvimi uygulamasından yine de faydalanmaktadır. Sizde faydalanmak isterseniz yaşınız ve hamile kaldığınız ayı belirterek bebeğinizin cinsiyet tahminine ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çin takvimi doğru mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

1 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. İsim yazınız dedi ki:

    1985 doğumluyum 3 cüayda hamile kaldım kız mı erkekmi

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: