user
Çin takvimi doğru mu?

Sıradaki içerik:

Çin takvimi doğru mu?

e
sv

Çin Takvimi Kullanımı Nasıl Olmalı?

1767 okunma — 02 Ocak 2020 21:21
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilimsel açıdan hiçbir gerçekliği olmayan çin takvimi sadece bebek bekleyen ailelerin eğlence maksadı ile zaman geçirdikleri bir tablodur. Peki, birçok kişinin merak ettiği Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti nasıl belirlenir?

Kullanımı son derece basit olan bu tabloda anne adayının hangi ayda hamile kaldığı ile yaşı karşılaştırılarak bebeğin cinsiyeti tahmin edilmektedir.

Çin Takvimi Kullanımı Nasıl Yapılır?

Çin inanışına göre çıkan cinsiyet sonucunun %90 doğruluk payı vardır. Çin takvim uygulaması, bizim takvimimizden farklı olduğundan ocak ve şubat doğumlular miladi yaşlarına +2 ekleyerek hesaplayıp tablodan bebeğin cinsiyetine bakmalıdır. Sizde hesabınızı yaparak çin takvimi doğrumu kararını kendiniz vermelisiniz.

Mart ayı ve sonrası doğumlular miladi yaşlarına +1 ekleyerek hesaplayıp tabloya bakmalılar. Çin takvimi uygulaması ile cinsiyet öğrenmek için öncelikle Çin takvimine göre yaşınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Sonrasında tabloda üst kısımda aylar, sol kısımda yaşlar olarak belirtilmiş. Orta alan ise bebeğin cinsiyeti olarak gösterilmiştir. Çin’de ortalama 700 yılı aşkın süredir Çin takvimi uygulaması ile beklenilen bebeklerin cinsiyeti öğrenilmektedir.

Günümüzde birçok kişi inanmasa da Çin takvimi uygulamasından yine de faydalanmaktadır. Sizde faydalanmak isterseniz yaşınız ve hamile kaldığınız ayı belirterek bebeğinizin cinsiyet tahminine ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar