rus takvimi

Anasayfa › Hesaplamalar ›

Çin takvimi doğru mu?

Çin takvimi doğru mu?

Çin takvimi yaklaşık 700 yıldır kullanılan ve Astroloji temellerini baz alarak çalışan cinsiyet hesaplama takvimidir. Tıbbı yollarda dahi gebelik aşamasında cinsiyet belirleme işleminin hata yapma payı varken takvimin verdiği sonuçlarla cinsiyeti belirlemenin ne derece sağlıklı olacağını mantık çerçevesinde ele almanız gerekir. Bebeğin cinsiyetini erkeğin kromozomları belirler ve dolayısı ile babadan gelen etkiler sayesinde bebek cinsiyeti oluşur.


Çin takvimi nasıl çalışır

Çin takvimi aslında çok basit bir teknik ile sizlere bilgi aktarıyor. Hamile kalan kadın yaşının karşısında yer alan ve hamile kaldığı ay döngüsünü bularak kız mı yoksa erkek mi olacak yanıtını kolayca almış oluyor. Bazı aylarda peş peşe erkek varken bazı aylarda peş peşe kız görünebiliyor. Çin takvimine göre kişinin mevcut yaşı ve hangi ay hamile kaldığının bilgisi çok önemli. İkisinden birinde yanlışlık yaparsanız doğru olarak sonuç vermiyor olacaktır.

Bu sebeple tabloya dikkat ederek gerçek bilgilerinizin ışığında bebek cinsiyet tahmini yapabilirsiniz. Genelde kız veya erkek çocuk isteyenler çin takvimine bakarak hangi aylarda olasılığının daha yüksek olduğuna bakıyor ve ona göre bir gebelik planlaması yaparak hareket etmiş oluyorlar. Bu planlamayı yapan herkes için sonuç memnum edici mi? elbette hayır.

Yüzde yüz bir olasılığı bırakın yüzde 60 oranında başarılı gibi bir olasılık vermek bile imkansız.
Kadınlar için nasıl fal hem inanılmayacak kadar saçma hem de vazgeçilemeyecek kadar eğlenceli bir aktivite ise işte aynen çin takvimini de bu şekilde görebilirsiniz. Takvim sayesinde otomatik hesaplama ile de cinsiyet tahmini alabilirsiniz.

Yine ay ve yaşınızı girerek sonuca ulaşabilirsiniz. Cinsiyet tahmini dünyada sadece tüp bebek ile yapılabiliyor ama o da yasal olmadığı için ülkemizde uygulanmıyor. Bırakın hayırlı olan evlat cinsiyet fark etmeksizin sizlere sağlık ile ulaşsın.

Bir önceki yazımız olan Hamile Kalmak için En Uygun Zamanlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: