user
Bebek Aşı Takvimi

Sıradaki içerik:

Bebek Aşı Takvimi

e
sv

Çin Takvimi Nedir?

604 okunma — 02 Ocak 2020 21:00
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin takvimi bebek cinsiyetinin tahmin edilmesinde kullanılan bir takvimdir. Bu takvim ile yapılan tahminler iki veriye dayanmaktadır. Bu veriler hamile kalan kadının hangi ayda ve kaç yaşında hamile kaldığıdır. Bu iki veri ile bebek cinsiyetinin tahmin edilmesi mümkündür. Bu yöntem Çin’de 700 yıldır uygulanmaktadır ve tüm dünya da bu yöntemden yararlanabilmektedir.

Aslında bebek cinsiyetini öğrenmek için tıpta kullanılan yollar çok daha kesin sonuçlar veriyor olsa da birçok Asya ülkesinde anne babalar bebekleri doğmadan önce mutlaka Çin takvimine göre cinsiyet tahmini yapmayı ihmal etmemektedir. Çin takviminin halk inanışı olarak belirtilmesi de bu yöntemin kesin sonuçlar vermediğinin göstergesidir. Çin takviminin her sene değişmesi de bu durumun sabit bir noktaya dayanmadığını belirtmektedir.

Örneğin 2014 yılında çıkan takvim ile 2015 yılında çıkan takvimdeki veriler asla aynı değildir. 2015 yılına da geçtiğimiz günlerde girdiğimiz için Çin takvimi 2015 şimdiden internet sitelerindeki yerini almıştır. Anne babalar çocuklarının cinsiyeti hakkında tahmin yürütmek için bu yola başvurabilirler. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu yöntem kesin sonuç vermediği için doktora başvurmak onlar için daha yararlı olacaktır.

Bebek kesinlikle anne babalar için hayal kırıklığı olmayacak olsa da bu cinsiyet hesaplama yöntemi ile yanılgılar yaşandığı takdirde bebek için yapılan hazırlıklar ya da beklentiler boşa gidebilir. Bu durumda doktora başvurulmadan bu işlemler kesinlikle yapılmamalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.