rus takvimi

Anasayfa › Genel Sağlık Sponsorlar ›

En Etkili Zayıflama Çayları

Zayıflama konusunda piyasada pek çok bilgi bulunmakta ve bunlar içerisinde yaygın olarak bilinenlerin başında zayıflama çayları gelmektedir. Bitkisel çaylar zayıflama hususunda mağdur olan insanların istenmeyen kilolardan kurtulmalarına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı şekilde kilo vermek için doğanın gücünden yararlanmak işe yaramaktadır. İstenilen etkinin sağlanabilmesi için gün içerisinde iki ya da üç bardak bitki çayı içmek yeterli olmaktadır. Bu çayların aşırı tüketimi zayıflama için aşırı olmakla birlikte vücutta istenmeyen etkiler de meydana getirebilmektedir. Bundan dolayı bitki çayı içerken dikkatli davranmakta yarar vardır. Sağlıklı bir kahvaltı ile güne başladıktan yaklaşık yarım saat sonra bitki çayı içilmesi fayda sağlamaktadır.

Zayıflama İçin Hibisküs Çayı

Zayıflama için hibisküs çayı içilmesi tavsiye edilmektedir. Bu çay metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olmasıyla bilinmektedir. Tüm aktarlarda kolaylıkla bulunabilen hibisküs çayı metabolizmanın hızını yükseltmekte ve zayıflama daha kolay hale gelmektedir. Hafif ekşi bir tada sahip olan bu çay metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra iştahı kesmeye yardımcı olma özelliğine de sahiptir.

Hibisküs çayı ile zayıflama için gerekli olan malzemeler bir tatlı kaşığı hibisküs ve bir bardak kaynamış sudur. Kaynayan suyun içerisine atılan hibisküs beş dakika kadar demlendikten sonra içmeye hazır hale gelmektedir. Hazırlanan çay istenilen saatte içilebilmektedir.

Zencefil Çayı Ve Zayıflama

Zencefil çayı kilo verme sürecinde etkili olan bitki çayları arasında yer almaktadır. Zayıflama sürecinde genellikle pek çok insan ödemlerden şikâyet etmektedir. Bu ödemlerden kurtulmak için zencefil çayı faydalı olmaktadır. Zencefil çayının hazırlamak için bir bardak kaynamış suyun içerisine yarım tatlı kaşığı toz zencefil ilave edilir ve yaklaşık beş dakika kadar demlenmesi için beklenir. Hazırlanan çayın içerisine ılıdıktan sonra yarım limon sıkılabilir.

Reklam Alanı

Zayıflama için zencefil çayının etkili olabilmesi adına ana öğünlerden yarım saat sonra içilmesi tavsiye edilmektedir. Gün içerisinde bir ya da iki bardak içmek yeterli olmaktadır.

Yağ Yakımı İçin Yeşil Çay

Zayıflama denilince akla ilk gelen bitki çaylarından biri de yeşil çay olmaktadır. Yeşil çayın içerisinde bulunan faydalı özler vücuttaki fazla yağların yakılarak enerjiye dönüşmesini sağlamaktadır. Yeşil çay demlemek için bir bardak kaynamış suyun içerisine yarım tatlı kaşığı yeşil çay atılmalıdır. Çay demlendikten sonra isteğe bağlı olarak içerisine çubuk tarçın, portakal kabuğu ya da tane karanfil de ilave edilebilmektedir. Yemeklerden on beş dakika sonra ya da spor yapmadan önce yeşil çay içilmesi önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan DEZ Programı başlıklı makalemizde dez programı ve dezpack dietto hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: