user
Fındık yağının saça, cilde ve yüze ne faydası vardır

Sıradaki içerik:

Fındık yağının saça, cilde ve yüze ne faydası vardır

e
sv

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir

435 okunma — 19 Nisan 2016 23:49
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Farklı kokusuyla yüzyıllardır kişisel bakım ürünü olarak kullanılan gül suyu günümüzde bazı cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılıyor. Gül suyu yağı ve gül suyu dilerseniz esans olarak kullanabileceğiniz gibi cilt hastalıklarında, ciltteki kaşıntı ve kızarıklıklarda da kullanılabilir.

Sivilcelere Karşı Gül Suyu

Cilt kızarıklığına karşı iltihabı önleyen ve egzama, mantar gibi kaşıntı belirtisi sunan hastalıklarda kaşıntıyı alma yeteneği olan gül suyu sivilce oluşumunu da engeller.

Sivilcelerin oluşumuna neden olan  bakterileri ortadan kaldırarak sağlıklı bir cilde kavuşmaya olanak veren gül suyu cilt kuruluğuna karşın cildi nemlendirmek için de kullanılır. Fakat gül suyunun bu faydalarına erişebilmek için piyasada bolca bulunan katkı maddeli gül sularından değil sade ve doğal olanlarından kullanmalısınız.

Cilt Temizliğinde Gül Suyu

İçerisine kimyasallar karıştırılmış olan gül suları cildinize fayda sağlamak yerine daha da zarar verebilir ve iyileşmede etkisiz kalabilir. Doğal olanları cilt temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Cilt gözeneklerinde biriken kir yağ gibi dış etkenler ciltte bakteri oluşumuna ve sonrasında da sivilce oluşumuna neden olabilirler. Bu durumlarda pamuğa damlatacağınız birkaç damla gül suyu ile cildinizi temizleyebilir, gözeneklerin içinde derin bir temizlik yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı daha önceden oluşmuş sivilceler üzerinde de kullanabilirsiniz. Böylece sivilceleriniz daha kısa sürede geçecek ve kusursuz bir cilde sahip olacaksınız.

Piyasada bulup satın alabileceğiniz toniklerin bir çoğu kimyasal maddeler içermektedir. Gül suyu ise bu kimyasal içerikli toniklerin yerine kullanabileceğiniz en doğal ve faydalı üründür. Yüzünüzü temizledikten sonra pamuk vasıtasıyla cildinize uyguladığınız gül suyu gözeneklerinizi temizleyerek cildinizin canlanmasına katkıda bulunur.

Cilt temizliği sonrası açılan gözeneklerinizi kapatarak cildinizi yumuşacık yaparken aynı zamanda hoş bir koku bırakır. Dilerseniz bir çay kaşığı kadar gliserin ile de kullanabileceğiniz gül suyu cildinizi temizleyerek, taze görünümlü bir cilde kavuşmanıza yarar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.