user
Mide Bulantısı Sebepleri ve Çözümleri

Sıradaki içerik:

Mide Bulantısı Sebepleri ve Çözümleri

e
sv

Bacaklarda Kramp İçin Bitkisel Tedavi

37 okunma — 21 Eylül 2016 23:49
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kas spazmı olarak da bilinen, genellikle bacaklar da meydana gelen, şiddetli ağrı yapan kramplar, bazı kişilerde az olarak görülse de bazı kişilerde ise hemen hemen her gün meydana gelmektedir.

Kramp ağrısının nedeni ise, kasların aşırı bir şekilde kasılmasıdır.

Bu kasılmalara neden olan faktörlerin başında yavaş kan dolaşımı gelmektedir.

Günlük hayatımızda çoğu insanın şikayetçi olduğu bu durum, sıklıkla karşılaşanlar için tahammül edilmesi zor bir ağrıdır.

Bacaklar da kramp için bitkisel tedavi çeşitleri çok olmakla beraber, evde yapabileceğiniz bir takım egzersizler ile de kramp girmesini engellemeniz mümkün.

Kramp girmesine iyi gelen bir takım bitkisel yağlar vardır, bunlardan bir tanesine örmek vermek gerekirse mercan köşk yağı ile kramp girmesi sonucu ağrıları en aza indirmek mümkündür.

Bir küçük kova ya sıcak su doldurup, içine mercan köşk yağı damlatıp, bir bezi içine atıp bir iki dakika bekletin, daha sonra bezi sudan çıkartıp, sıktıktan sonra yağlı olan tarafını kramp giren bölgeye koymanız ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Lavanta yağı da kramp ağrılarına iyi gelmekle beraber bacaklarınızda ki diğer ağrıların hafiflemesine de yardımcı olur.

Bir diğer alternatif olarak da kramp giren kaslarınızın üzerine, arnica adlı kremi sürebilir ve ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

Uyku halinde iken giren kramplar gündelik hayatı oldukça etkiler bunun içinde yatmadan önce içeceğiniz papatya çayı sizi oldukça rahatlatacak ve kramp girmesine engel olacaktır, kalsiyum ağırlıklı beslenmek kas sorunlarına iyi gelmektedir.

Tüm bunları uyguladığınız takdirde kramp ağrılarınız geçmiyor ise mutlaka tıbbi tedavi gerektiren bir yardım almanız gerekmektedir.

Geçmeyen kramp ağrıları, yürürken bile bacağa saplanan kramplar, giren kramp bir saat içinde geçmiyorsa ve kan dolaşımını etkileyen bir kramp ise mutlaka bir uzmana danışmanız gerekir aksi durumları, örnek verdiğimiz bitkisel ilaçlar ile çözebilir evde yapacağınız egzersizler ile kasılan kası bir derece rahatlatabilirsiniz.

Bacağa giren kramplar, genellikle yanlış oturmak ve durmakla alakalı olduğu bilinmektedir, devamlı aynı şekilde durmamaya özen göstererek mevcut olan kramplarınızı hayatınızdan atabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.