rus takvimi

Anasayfa › Aylık Bebek Gelişimi ›

Doğum Sonrası Bebeğe Neler Yapmalı?

Hamilelikte yeni doğacak bebeğinizin doğduktan sonra neler yapılması neler yapılmaması gerekir bütün konular hakkında bilgi sahibi olmanız çocuklarınızın sağlığı için çok önemlidir.


Çocuklarınızın gelecekteki tüm koşulları doğumundan okul çağına olan dönemlerdeki beslenmesiyle doğru orantılı olacağından ötürü kesinlikle çocuklarda beslenme konusu başta olmak üzere hamilelik sırasında tabiri caizse ders çalışır gibi çocuklarınızı nasıl beslemelisiniz okumalısınız.

Doğum sonrasında birçok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Örneğin emzirme sorunları gibi daha nice sorunlar daha yeni anne olan sizleri bulabilir.

Bu gibi durumlar dışında çocuğunuzun beslenmesi ve temizliğinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır.

Çocuklarınızın temizliği düzenli olarak yapılmalı ve hiçbir zaman bekletilmemelidir.
Bebeğinizin anne sütünü emmesi çok önemlidir.

Fakat bu süreyi yinede çok uzun tutmamak daha uygundur. Anne sütü zamanında kesilmesi yeterli derecede anne sütüyle beslenmesi sağlanmış olacaktır.

Normal besinlerde vitamin değeri yüksek, kalsiyum oranı fazla gıdaları tüketmesi kemiklerinin daha kuvvetli olmasını sağlayacaktır.

Bebeğinizin beslenme sorunları gibi durumlarda ise çocuk hekiminize giderek durumu belirterek bu sorunun da üstesinden gelebileceğinizin altını çizmek isterim.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: