user
En Etkili Zayıflama Çayları

Sıradaki içerik:

En Etkili Zayıflama Çayları

e
sv

Düz Karın Diyeti

351 okunma — 25 Temmuz 2018 02:29
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen yıl tüm dünyayı sarsan diyet programı olan düz karın diyeti çok sayıda insan tarafından denendi ve pek çoğundan olumlu sonuç almıştır. Sonuç alındığı zaman dikkat çeken bu düz karın diyeti özelliği genel olarak karın çevresinin incelmesine yardımcı olmaktadır. Son dönemlerde insanların vücudu üzerinde en çok yağlanmaya devam eden bölge karın bölgesidir. Kadınlar ve erkekler genel olarak çocuklarda bile büyük problem olarak yer alan karın yağlarının yok edilmesi de çok zor bir süreçte yer almaktadır.

Düz Karın Diyeti İle Zayıflama

Gıdalar belirli olarak kalorilere sahiptir. Gün içerisinde harcanan enerji durumlarına göre günlük alınması gereken kalori hesaplanarak öğünün hazırlanması gerekmektedir. Vücuda girecek olan kaloriyi azaltıp egzersiz ile vücudun harcamış olduğu enerjiyi arttırmanız durumunda kilo vermek kaçınılmaz olacaktır. Beslenmeyi geçici bir diyet olarak değil, yaşamamızın bir parçası olarak düşünmeniz gerekmektedir.

Yağlı karın çevresi giyilen kıyafetlerin yakışmamasına neden olmaktadır. Hele ki oturulduğu zaman kat kat alt alta sıralanan o yağ katmanları insanları son derece rahatsız etmektedir. İşte son yüzyılın büyük problemleri arasında yer alan karın göbek yağlarının kısa sürede erimesini sağlayan diyeti sonunda ise bilim adamları ortaya çıkarmıştır. Bu düz karın diyet programı ile beraber kısa sürede karnınızı düzeltebilirsiniz. Düz karın diyetinin temel maddelerden bir tanesi özel şekilde hazırlanan ve gün içinde tüketilmesi gereken bir sıvı karışımı olarak yer almaktadır. Bu sıvı karışımının amaçlarından bir tanesi vücut üzerinde asit ve baz dengesini düzgün hale getirmesi ve düzene girmiş vücudun metabolizmasını hızlı hale getirmektedir

Düz karın diyetinde uyulması gerekenlerden bir tanesi ise olmazsa olmaz kurallarına uyulmasıdır. Mesela düz bir karını elde etmek için özel sıvıdan içerken tuzlu gıdalar kullanılmaması gerekmektedir. Aksi durumda vücut çok su tutmakta ve bu vücudu şişkin göstermektedir. İkinci kural ise karbonhidrat tüketimi minimumda düzeyde yer almasıdır. Aksi durumunda vücut fazla karbonhidratı depoda yağ olarak saklamaktadır.

Dümdüz bir göbek elde edebilmek şekerli, karbonhidratlı, yağlı ürünler kullanılmamalıdır. Diğer diyetlerde tavsiye edilen durumların aksine düz karın diyetinde karnabahar, lahana gibi ürünler gaz yapmasından dolayı çok az tüketilmelidir. Düz karın diyetinde sakız çiğnemek de yasaklılar arasında yer almaktadır. Düz göbek diyeti içerisinde tüketilecek sebzeler mutlaka haşlanmış olarak tüketilmesi gerekmektedir. Düz karın diyetinin diğer kuralı ise asitli içecekler, çay ve kahve yasaklı olmakla beraber bütün baharatlar kullanılabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.