user
Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Sıradaki içerik:

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

e
sv

Hamilelik Hesaplama Nasıl Yapılır

604 okunma — 17 Kasım 2018 01:11
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yazımızda Hamilelik Hesaplama Nasıl Yapılır sorusunun aydınlığa kavuşturacağız. Hamilelik belirtileri birçok şekilde ortaya çıkabilmektedir. Öncelikle mide bulantıları ve baş ağrıları hamileliğe işaret olabilir. Ancak hamileliğin en belirgin işareti adet gecikmesidir.

Adet gecikmesi yaşayan kadınların hemen hamilelik testi yapması gerekmektedir. Hamilelikten emin olunduktan sonra hamilelik hesaplama ile ne kadar zamandır hamile olunduğu öğrenilebilmektedir. Bu hesaplama işlemlerinde öncelikle kişilerin en son adet oldukları zamanın girilmesi gereklidir. Adet bitimi değil adet başlangıcı göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu hesaplamalar günümüzde internet üzerinden yapılabilmektedir. Birçok web site de bu yönde hizmet vermektedir. Bu siteler tahmini olarak gebelikte 8. hafta uygulamaları yapmaktadır. Bu tahmini süreler de kişilerin verdikleri bilgilere göre hesaplanmaktadır. Ancak en kesin çözüm alınmak isteniyorsa mutlaka bir doktora gidilmeli ve ultrason çekimleri yapılmalıdır.

Hamilelik durumunda tarih hesaplamaları oldukça önemlidir. Kişiler bu hesaplamaları yaparak doğuma ne kadar kaldığını öğrenebilir ve hazırlıklarını da bu yönde yapabilir. Bebek için yapılacak hazırlıklar oldukça önemlidir. Bebeğin doğum tarihi tahmini olarak bile bilinse bebek için yapılacak hazırlıklar da belirli bir düzene girmiş olur. Böylece anne babalar rahatça bebekleri için hazırlanabilir ve bu süreçte herhangi bir sorun yaşamamak için önlem almış olur.

Gebelik hesaplama işlemleri ile sizler de bebeğinizin ne zaman doğacağını tahmini olarak öğrenebilir ve içinizi rahatlatabilirsiniz. Bu işlemler için de internet üzerinden yapılacak küçük bir araştırma yeterli olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.