rus takvimi

Anasayfa › Kadın Hastalıkları ›

Kadınlarda Beyaz Akıntı Neden Olur ve Tedavisi

Beyaz akıntı genelde genç kızlarda rastlanan ergenlik çağına girmelerinin hemen öncesinde ortaya çıkan bir durumdur. Beyaz akıntı genelde bir hastalık sinyali olarak görülür.


Beyaz Akıntı Neden Olur?

Zaman zaman kansızlık, bazense çeşitli hormon bozuklukları gibi nedenler beyaz akıntı ile sonuçlanır. Beyaz akıntı genellikle bir hastalık belirtisi olarak algılanır.

Beyaz akıntı sıklıkla reglin 2-3 gün öncesinde veya sonrasında yaşanan bir durumdur. Bu durum genç kızlarda paniğe yol açabilir.

Akıntı genelde uykuda gelir ve sabah uyanıldığında fark edilir. Beyaz akıntı bir çok genç kızda görülen bir durumdur. Her kadında ve durumda tedavi gerekli değildir.

Fakat bazı kadınlarda akıntı zaman içinde yeşil renge ve kötü kokan bir hale dönüşür. Bu durum kadının sosyal hayatını etkileyecek kadar güçlüdür.

Beyaz Akıntının Tedavisi Nedir?

Doğru tedavinin uygulanabilmesi için önce bu duruma neden olan hastalığı bulmak ve ortadan kaldırmak gerekir.

Bir takım testlerle neyin bu duruma yol açtığı bulunur. İlaç ile tedavi mümkündür.

İlaçlara ilaveten hastanın günde en az yarım saat yürümesi, alkol ve sigaradan uzak durması gerekir. Bazı durumlarda kötü kokulu akıntıya neden olan hastalığın tedavisi uzun sürebilir.

Ancak hastanede yatarak tedavi olunmasını gerektirecek kadar ciddi bir durum olmaz. Bu durum bazı kadınlarda vajinismusa yol açabilir.

Bir önceki yazımız olan Soğan Kürü Kullanarak Hamile Kalmak başlıklı makalemizde soğan kürü hamilelik, soğan kürü kullanımı ve soğan kürü yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: