user
Hamilelikte Beslenme

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Beslenme

e
sv

Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak Neden Bu Kadar Zor?

475 okunma — 20 Temmuz 2018 16:28
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aldığınız ürünün teknik servisi,müşteri hizmetleri ne kadar iyi çalışıyor ? Bir ürün alırken bunlara ne kadar dikkat ediyorsunuz ? İlk bu sorularla yazımıza başlayalım.

Aldığınız ürün ne kadar basit olursa olsun,ileride bir sorun çıkarmayacağını bilemezsiniz.Bu yüzden bir ürünü almadan önce internete girip yorumlarını okumak isteyebilirsiniz.Bu elektronik ürünlerde teknik servis olarak karşımıza çıkıyor.

Elektronik bir ürün alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey teknik servis ağıdır. Eğer bir üründe teknik servis ağı geniş değilse o üründen uzak durmanızı tavsiye ederiz. Peki neden ? Şimdi bu ve bunun gibi soruların cevabını vereceğiz.

En basitinden bir mutfak robotu aldınız. Kullanıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda ufak bir arızası olduğunda bu mutfak robotu için ne yaparsınız ? Sizlerden de bu konuda yorumlar bekliyoruz. İlk önce garantiyi ararsınız. Aldığınız yeri ararsınız. Onlar genelde sizden garanti servisini aramanızı isterler. Siz de internete girip hangi firma ise müşteri hizmetleri yazıp arama yaparsınız.

Sorun da aslında burada başlıyor. Bir firmanın müşteri hizmetleri telefon numarasını bulmak zor. Hadi buldunuz diyelim canlı bir müşteri temsilcisine ulaşmak da zor. Nasıl zor ? Son zamanlarda firmalar,insan gücünden tasarruf etmek için,artık bu işleri makinelere bırakmak istiyorlar. Bir firmayı arıyorsunuz karşınıza telesekreter çıkıyor. Daha önceden kaydedilmiş seslere cevap veriyorsunuz. Sorunuzu o makineye anlatmaya çalışıyorsunuz. Anlatabilirseniz ne ala. Anlatamadınız diyelim bir sürü tuşa basarak firmanın müşteri temsilcisine ulaşmaya çalışıyorsunuz.

3 e bas diyor.Basıyorsunuz.Sonra 9a bas diyor. Basıyorsunuz.Ana menüye gönderiyor sizi. Böyle uzayıp gidiyor. Ne kadar zor değil mi ? Bu yüzden bir ürün almadan önce mutlaka müşteri hizmetleri nasıl diye araştırmak gerekiyor. Yani firma ile iletişim kurabiliyor muyuz ? Bu önemli olan.Karşımızda bizi muhatap alacak birileri var mı ?

Sadece bu elektronik konusunda değil. Annelere seslenmek istiyoruz. En çok kullanılan bir bebek bezinden bahsedelim. Her anne bebeği için en iyisini ister değil mi ? Bir bebek bezi aldınız. Bebeğinizin vücudunu tahriş ediyor. Güvendiğiniz bir marka da olabilir bu. Ne yaparsınız ?

Bu firma ile iletişime geçmek istersiniz. Ya da şikayet etmek istersiniz. Burada da firmanın iletişim numarasını bulmanız gerekir.Firmanın şikayet hattına ulaşmaya çalışırsınız.Bazı durumlarda bu telefonlara bakan bile olmaz. Bu yüzden bir ürün alırken herhangi bir sorunda bu firmaya ulaşabilir miyim acaba diye düşünmekte fayda var. Sizlerden de bu konu hakkında yorum bekliyoruz. Herhangi bir firma ile alışverişinizde yaşadığınız sorunları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Son günlerde popüler olan bir firmadan örnek daha verelim. Uber taksi. Biliyorsunuz. Bir uygulama bu. İndiriyorsunuz telefona. Çağırıyorsunuz uber’den bir taksi. Burada da bir sorunla karşılaştığınız da ilk bakmanız gereken şey Uber müşteri hizmetleri . Uber ile iletişime geçmek istiyorsunuz. Bunlar verebileceğimiz bir çok örnekten sadece birisi. Eğer uber ile iletişime geçip derdinizi anlatırsanız bir daha uber kullanırsınız. Ancak muhatap bulup sorunlarınızı çözemezseniz ne yapacaksınız ? Bir daha bu firmayı tercih etmeyeceksiniz.

Son olarak bir örnek daha verelim.Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden birisi. Gittigidiyor. Günde on binlerce kişi girip alışveriş yapıyor. Online olarak. Bir ürün alıyorsunuz. Hiç yorulmadan birkaç gün içinde elinize geçiyor. Ya da geçmiyor ? Bir sorun bu mesela. Acil bir şeye ihtiyacınız var. Veriyorsunuz siparişi ama ürün elinize gelmesi gereken zamanda gelmiyor.

Gittigidiyor iletişim için başlıyorsunuz aramaya. İlk yapılan şey genelde internet sitesi üzerinden mesaj atmak. Satıcıya mesaj atıyorsunuz. Sorun çözülmezse gittigidiyor’a mail atıyorsunuz. Yine olmazsa Gittigidiyor müşteri hizmetleri için telefon numarası arıyorsunuz. Bulup müşteri temsilcisine ulaşabilirseniz ne ala. Bu ve bunun gibi sorunları ortadan kaldırmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Şunu da söyleyerek yazımıza son verelim. Bankalar. Artık bankaların yoğunluğundan kurtulmak için bir çok banka internet bankacılığına çok güzel teşvikler vermeye başladı. Havaleyi bankadan değil de internetten yaparsanız ücret kesmemek gibi. Tabi her banka değil.Altını çizmekte fayda var.

Bankalarla ilgili sorunlarda da banka ile iletişime geçmek için çaba harcarız.Karşımıza yine bant kaydı çıkar. Hızlıca ulaşmak isteriz. İşimiz acildir. Burada da müşteri hizmetleri çok ama çok önem arz eder. Sürekli meşgul çalan bir müşteri hizmetleri istemeyiz değil mi ? On dakika telefonda bekleten müşteri hizmetleri istemeyiz değil mi ?

Sizlerin de başına iletişim süreçleri ilgili sorunlar gelmişse bizlere yorum olarak iletebilirsiniz. Bu yorumlar diğer müşteriler için tecrübe olacaktır. Mutlu alışverişler dileriz. Hep mutlu,hep esen kalın. Güzel günler sizlerle olsun.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.