rus takvimi

Anasayfa › Genel Sağlık Sponsorlar ›

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama yöntemleri sınırsız olsa da bunların pek azı sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında yer alır. Genellikle zayıflama denilince akla gelen oldukça ağır diyetlerdir. Çünkü amaçlanan şey en hızlı şekilde kilo vermektir. Halbuki bu diyetler insan sağlığına uygun değildir. Metabolizmanızı bozan diyet sağlığınızı tehlikeye soktuğu gibi dengesiz kilo almanıza da sebep olacaktır.

Bilinçsiz yapılan diyetle zayıflama yöntemleri genelde hüsranla biter. Çünkü diyet yapma süresi maksimum 2-3 gün sürer. Bu süreçte kişi bitkin düştüğü gibi yemeğe de özlem duyar. Diyeti bıraktığı anda ise bilinçsizce yemek yer. Diyet yüzünden enerjisiz kalan vücut da bu kalorileri depolama eğilimine geçer. İşte bu yüzden de diyetler hep fazla kilolarla son bulur. Zayıflama yöntemleri denilince akla gelmesi gereken diyet değil dengeli ve düzenli beslenme olmalıdır.

Sağlıklı Zayıflama

Sağlıklı zayıflayan kişi vücudundan önce yağ ve gerekirse kas kaybedecektir. Bu şekilde uygulanan zayıflama yöntemileri kalıcı zayıflık sağlayacaktır. Ağır diyetlerde vücutta kas ve su kaybı oldukça fazladır. Yağların kalması ile de istenen zayıflık kalıcı olmayacaktır. Çünkü zayıflamada amaç yağ yakılmasını sağlamaktır.

Diyetisyen Kontrolü

Sağlıklı zayıflama yöntemleri arıyorsanız en iyi yöntem bir diyetisyene gitmektir. Çünkü rastgele bulduğunuz diyet listeleri tamamen bilinçsiz yazılmıştır. 60 kilo olup 50’ye düşmek isteyenle, 130 kilo olup 100’e düşmek isteyen kişi aynı diyeti uygular. Halbuki olması gereken kişiye özel beslenme listesi yapmaktır.

Reklam Alanı

Diyetisyene gittiğinizde öncelikle kan değerleriniz, kilonuz ve sağlık durumunuz kontrol edilir. Böylece diyetinize eklenmesi ya da çıkarılması gereken şeyler belirlenir. Pek çok kişinin kilo almasının ya da verememesinin sebebi tiroid ya da şeker gibi sağlık sorunlarıdır. Bunların farkında olmadan yapılan zayıflama yöntemleri hüsranla sonuçlanır. Bu yüzden diyetisyen sağlık durumunuza göre hem tedavi hem de diyet başlatabilecektir. Beslenme listeniz de vücudunuzun ihtiyacına göre belirlenecektir.

Zayıflama İlaçları ya da Bitkisel Kürler

Zayıflama yöntemleri ile genelde en hızlı şekilde en fazla kiloyu vermek hedeflerler. Ancak bu durum oldukça zararlıdır. Sağlıklı zayıflamada 1 ayda ortalama 3 kilo vermek yeterlidir. Daha fazlasını hedeflemek sağlığınızı tehlikeye atacağı gibi kalıcı da olmaz.

Zayıflama ilaçları ya da kürleri en tercihe dilen zayıflama yöntemleri olsa da oldukça zararlıdır. Bir kere bu ilaçlar doğal olmayan yollardan üretilirler. Fazla kilo kaybı yaşatırken kaslarınızı eriterek kalbinize dahi zarar verirler. Sağlıklı zayıflama sabah kahvaltısı ile başlayıp gün boyu devam eden bilinçli beslenmedir.

Bir önceki yazımız olan Düz Karın Diyeti başlıklı makalemizde diyet, düz karın diyeti ve zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: