rus takvimi

Anasayfa › Bebek Beslenmesi ›

Yeni Doğum Yapan Anne Sütünü Arttırmanın Çözümü

Özellikle ilk kez annelik duygusu yaşayan kadınlar doğal olarak bebeklerinin sağlığı ve doğru beslenmeleri için her şeyi en ince detayına kadar düşünürler. Yeni doğum yapan annelerin sütü nasıl artar her annenin endişesidir acaba sütüm bebeğime yetiyor mu?


Veya süt miktarımı nasıl arttırabilirim gibi düşüncelere kapılıyor olabilir ve bu onların en doğal halleridir çünkü sonuçta bebeklerini düşünürler annelik iç güdüsü olarak.

Hamilelik sonrası süt arttırmanın en doğal ve güvenli yolu mevye ağırlıklı beslenmektir? Mevsimine göre meyveleri tüketenilirsiniz.

Hangi Meyveler Anne Sütünü Arttırır?

Özellikle kiraz, çilek , karpuz hem süt kalitesini hemde süt miktarını arttırır eğer ki bunları tek tek yiyemiyorsanız sıkıp suyunu içmenizde daha kolay olacaktır.

Eğer meyve yemeyi sevmiyorsanız ve sütünüzü arttırmak istiyorsanız meyve sularını içerek sütünüzü arttırabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli konu, hazır meyve sularını kullanmayın, evinizde taze taze sıkıp tüketirseniz daha sağlıklı olacaktır. Aksi halde marketlerde satılan her meyve suyuna güven olmuyor ve tazeliği şüpheli çünkü aylarca raflarda satılmayı bekliyorlar.

Ayrıca hazır meyve sularının içindeki kimyasallar süt kalitesini bozar. Evinizde meyve suyu yapmak kolaydır aslında sitemizdeki diğer yazımızda evde nasıl güvenli bir mevye suyu yapabileceğinizden bahsedicez.  Meyvelerden bahsettik birde anne sütünü arttıran yiyeceklerde var bunları da deneyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Yengeç Burcu Anneleri ve Bebekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: