user
Genital bölgelerdeki Siğillere Tedavi önerileri

Sıradaki içerik:

Genital bölgelerdeki Siğillere Tedavi önerileri

e
sv

Rahim Ağzı Yarası ve Tedavisi

426 okunma — 28 Mart 2013 10:48
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bayanların sıklıkla karşılaştıkları rahatsızlıkların başında rahim ağzı yaraları yer almaktadır. Peki, bu hastalığa neden olan etkenler nelerdir?

Bunlara değinecek olursak  en büyük neden nedensizliktir. Kişide hiç bir belirti ya da iz teşkil etmeden kadınlarda yara varmış izlenimi elde edinilebilir. Bu yaralanmaların bir diğer nedeni de kullanılan doğum kontrol haplarıdır. Aynı zamanda daha önce doğum yapmış ve vajinanın iç epitel dokusunda dışarı sarkma olanlarda bu yaralanmalara yakalanma şüphesi artmaktadır. Bu bahsettiğimiz nedenler herhangi hastalık belirtisi olmayan doktorun ‘yaralanma’ diye olaya baktığı nedenler olarak bilinmektedir.

Şimdi de kadınlar tarafından sıklıkla dile getirilen ‘Rahim ağzı yarası neden olur ?’ sorusuna cevap vermeye çalışalım.

Rahim ağzında meydana gelen hücresel değişiklikler bu yaralanmaların en büyük reel sebeplerindendir. Bu yaralanmalar bazı enfeksiyonlara bağlı olarak gerçekleşir. En çok karşılaşılan enfeksiyon çeşidi hpv denilen genital enfeksiyon çeşididir. Aynı zamanda vajinada görüşen birçok enfeksiyon çeşidi de bu yaralanmaların oluşmasında etkilidir.

Eğer sizde rahim bölgenizde kızarıklık belirtileri görüyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna gidip ilgili doktora rahatsızlığını çekinmeden anlatmalısınız. Çünkü rahim ağzı rahatsızlıklarının birçok evresi vardır. Bu evrelerden birisi de rahim ağzı kanseridir.

Bu gibi ileri safhadaki hastalıklara maruz kalmamak için enken teşhis ve tedavi son derece önem arz etmektedir. Size bu konuda gereğini yapıp derhal uzman bir doktorun yardımını alabilirsiniz. Bu yaralanmaların belirtileri ile ilgili size detaylı veren pek çok sağlık ve bilgi sitesinden de istifade edebilirsiniz. Üstelik bu sitelere ulaşmak çok kolay.

İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak ilgili sitelere son derece basit ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Biliyorsunuz ki her şeyin başı sağlıktır. Bu yüzden tedbirinizi gecikmeden alınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.