rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 31. Haftası

Her hafta daha ağrılı bir sırt!

Göbeğiniz daha da büyüyerek daha ağır olacaktır ki, bu da sizde lordoza (omurganın kıvrımının artması) ve şiddetli sırt ağrısına neden olacaktır. Eğer çocuk doğum için artık çevrilmiş ise sizde bazı rahatsızlıklar ve ağrılara neden olacak şekilde bacakları ile göğüs kafesinize tekmeler ata bilir. Özellikle oturduğunuz zaman, düz durmaya çalışın: bu size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Hamileliğin bu aşamasın vücudunuzun su tutması nedeniyle sizin kol ve bacaklarınızda şişlik olabilir ki, bu da tamamen normaldir. Bu sorunun zorlaşmasını önlemek için yüzüklerinizi çıkarın (bir süre kullanmayın) ve dar giysiler giymeyin. Ayrıca, mümkünse, kollarınız yastık altında yatmayın, bu karıncalanma hissini şiddetlendirebilir.

Kendi ve bebeğinizin kemiklerini güçlendirmek için, kalsiyum açısından zengin gıdaları (süt ürünleri, aynı zamanda mineralli su) mümkün kadar fazla tüketmeye çalışın.

Bu dönemde uyku uyuma zorlukları ve aşırı yorgunluk şiddetlene bilir hale gele bilir.

Çocuğun gelişimi: hipofiz bezi artık insülin ve büyüme faktörü yayınlıyor. Bu haftalarda bebeğin kilo alması boy uzamasından daha fazla olur. Bebeğinizin göz bebeği ışıkta genişleme ve daralma da yapabilir.

Bebeğin boyutu: 38.6 cm, 1.1 kg

Ne yapmanız gerekiyor: tek kullanımlık bezler veya çocuk bezi kullanmak isteyip istememenizi düşünün ve aynı zamanda, çocuğunuzu doğduktan sonra emzirmek isteyip istememenizi de düşünün.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 31. Haftası Video;

1334445631_gebelikte-31.-hafta-hamilelikte-31.-hafta-belirtileri-ve-beslenme[1]

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

6 Yorum YapıldıYorum Yap

 1. NER1000 diyor ki:

  ben 31 haftalik gebeyim 2 gundur cocumun hareketlerni his etmiyorum ve karnim cok asagi dusdu her gun hafif sancilarimda oluyor sanki cocuk qarnimin bir tarafina yilmis kibi gozukyor doktor benim 11 ay lik kizim var ve ben hamile olduym anda bu vakite kader qizimi kucayimda sakliyorum bunun hamilelikme bir zarari ola bilirmi

 2. tugba diyor ki:

  Arkadaslar ben 31 hafta 5gunluk hamileyim dogum yapacam gunse 25 mart kac aylik hamileyim bi yardim ederseniz sevinirim

 3. fatma diyor ki:

  bide güzel isim bulsak

 4. sabiha pak diyor ki:

  ultrasonda 1600 gr, boyu ise 40 cm
  az kaldıııı

 5. damla gümüş diyor ki:

  desene eşine kaldı bütün iş

 6. gökçe diyor ki:

  temizlik yapamaz hale geldim

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: